امروز

یکشنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۷:۳۶ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو؛ سامان سلیمانی مرند، فعال سیاسی و رسانه ای اصلاح طلب و عضو حزب اعتماد ملی درباره موضع اصلاح طلبان پیرامون وضعیت کنونی کشور و برخی اعتراضات به گرانی ها اظهار کرد: به نظر من متأسفانه وضعیت کشور در شرایط بحرانی است و ریشه این بحران علاوه بر فشارهای خارجی از سوی آمریکا و هم پیمانانش، در سیاست داخلی کشور نیز مشاهده می شود. آقای روحانی در انتخاب تیم اقتصادی خود قوی عمل نکرده است. از آقای روحانی انتظار می رفت با علمی که به عمق آسیب های اقتصادی وارده به کشور در دوران هشت ساله آقای احمدی نژاد داشتند، تیم قوی تر و تخصصی تری را انتخاب می کردند. از سوی دیگر جناح تندرو در کشور با هدف سنگ اندازی پیش پای دولت روحانی انواع فشارهای سیاسی را به دولت وارد می کند. تندروها دانسته یا نادانسته کلیت نظام را هدف رفته اند و خیال کرده اند که اگر تجمعات اعتراضی در کشور قدرت بگیرد، می توانند آنها را کنترل و جهت دهی کنند که این خیال خام و باطلی است.
وی افزود: اصلاح طلبان در شرایط کنونی پیشنهاداتی را به سران نظام مطرح کرده اند که گوئی با استقبال لازم مواجه نشده اند. اصلاح طلبان معتقد هستند که در شرایط کنونی یک وفاق و آرامش سیاسی داخلی تا حد زیادی می تواند روی اقتصاد کشور اثرگذار باشد.  اگر برخی جوانان نخبه ای که در بدنه اصلاح طلبان فعالیت می کنند، تصور کنند که راه اصلاحات در کشور بسته است و به خواست آنها اهمیت داده نمی شود،  به سمت اپوزیسیون نظام شدن پیش می روند و از آنجا که این جوانان به واسطه فعالیت های سیاسی و تشکیلاتی در داخل کشور و ارتباط نزدیک با مردم و مشکلات روزمره دارای تجربه بیشتری نسبت به اپوزیسیون خارج کشور هستند، این ریزش می تواند خطری جدی برای حاکمیت نظام باشد و هزینه های سنگینی را به نظام وارد سازد. پس از مسئولین انتظار می رود که در چنین شرایط خاص با خطای استراتژیک و محاسباتی باعث نشوند که این استعدادها از درون نظام، در مقابل نظام قرار گیرند. پیشنهاد می شود که سران نظام هرچه سریعتر و بدون فوت وقت دست به اصلاحات گسترده اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در داخل کشور بزنند.
سلیمانی درباره آخرین وضعیت حزب اعتماد ملی نیز گفت: اعضای حزب همچنان منتظر اعلام نظر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب درباره تخلفات صورت گرفته توسط حلقه پنج نفره در کنگره حزب و پس از آن هستند؛ اما به نظر نمی رسد که کمیسیون محترم عجله ای برای رسیدگی و اعلام نظر درباره کنگره حزب اعتماد ملی داشته باشد و این تأخیر خود باعث گسترده تر شدن اختلافات درون حزبی خواهد شد. امیدواریم کمیسیون ماده ۱۰ احزاب به صورت قانونی و عادلانه هرچه سریعتر به وضعیت حزب اعتماد ملی رسیدگی کند.
منبع: دیده بان ایران
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند