امروز

شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۰:۱۹ قبل از ظهر

خطیب نماز جمعه تهران گفت: هیچ‌گاه با سنت‌های ملی مقابله نشده است، چهارشنبه سوری یکی از این سنت‌هاست اما دشمنان کشور برای روزهای آخر سال نقشه کشیده‌اند.

به گزارش اعتماد نو، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به ۱۴ اسفند و خروج بنی صدر از کشور گفت: در این روز مسئله فرار بنی‌صدر مطرح است، بنی‌صدر سر سفره امامت و شهدا حضور داشت. او بالاخره با هر کیفتی بود رأی آرود البته رای بالا ملاک نیست نمونه‌هایش را در این مملکت زیاد دیده‌ایم.

وی ادامه داد: مشاهده کردیم وقتی شخصی رای آورد اختیار کشور را در دست گرفت،‌ خزانه مملکت در اختیارش بود فرماندهی کل قوا در اختیارش بود اما طغیان کرد وقتی که مشتی غرب‌گرا دروش را گرفتند سوت و کف زدند،‌ به این مردم بی‌اعتنایی شد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: هرکسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد عاقبش مشخص است. ولی فقیه در اسلام بلندگوی مردم وحامی مستضعفان است او از  متن مردم برخاسته است لذا مسئله ولایت هم مردمی بودن و هم متدین بودن است کسی که از ولایت جدا می‌شود مردمی هم نیست.

وی خطاب به مسئولان کشور گفت: لازم است مسئولان با خدا خلوت کنند تا ببینند عوض نشده باشند،‌ به خاطر دارد که چه کسانی دور بنی صدر بودند او چه برو و بیایی داشت اما امروز او به افسانه‌ها پیوست.

خطیب نماز جمعه تهران به اردوهای راهیان نور اشاره کرد و گفت: در این روزها مسئله اعزام کاروان راهیان نور را داریم هشت سال جنگ یک مقطع تاریخی نیست بلکه یک کلاس درس است؛ کلاسی که افرادی را تربیت کرد که خط‌شکن شدند. در زمان جنگ کارگرانی بودند که زن و بچه آن‌ها به دستمزد روزانه‌شان نیاز داشتند اما او به جبهه رفت.

وی تاکید کرد: جریان جبهه یک کانون است خورشید همیشه تابان است. این جوان‌های که به مناطق جنگی می‌روند با یک ذخیره معنوی باز می‌گردند.

صدیقی با اشاره به جشن عاطفه‌ها ادامه داد: این روزهای آخر سال است مشاهده می‌کنید افراد در تکاپوی خرید اول سال هستند در آشنایان و دوستان هستند کسانی که نیازمندند آن‌ها را فراموش نکنیم.

وی با اشاره به آخرین چهارشنبه سال اظهار داشت: هیچ‌گاه با سنت‌های ملی مقابله نشده است، چهارشنبه سوری یکی از این سنت‌هاست اما دشمنان کشور برای روزهای آخر سال نقشه کشیده‌اند آنان برای روزهای آخر اسفند نقشه داشتند اما  اصالت، غیرت و رهبری بی‌نظیری که مثل در دنیا وجود ندارد و  عمود خمیه است،‌ هدایت‌گر و بصیر است،‌ طبیب است و داروها را آمده دارد، شیرازه را حفظ کرده بصیرت‌ها را تقویت می‌کند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: مسئولان نظام شما هم مثل مردم زیر پرچم کشور قرار بگیرید به مانند رهبری باشید که سیمش وصل و حواسش به خدا است.

وی خاطر نشان کرد: مسئله چهارشنبه بسیار مهم است امنیت روانی جامعه را به خطر نیندازید،‌ چه جوانان‌هایی که در این روز جانشان به خطر می‌افتد جوانانی که به این طریق کشته می‌شوند و جوابی برای خداوند ندارند. خوشبختانه صدا و سیما در این مورد اطلاع‌رسانی خوبی کرده است.

خطیب نماز جمعه در فراز دیگری از سخنان خود به سفر وزیر امور خارجه اشاره کرد و گفت: سفر وزیر امور خارجه با آن مواضع معاندانه به کشور صورت گرفت،‌ او دلال اهداف آمریکا در منطقه است و حضرت آقا به خوبی پاسخ دادند  منطقه به شما چه ربطی دارد موضع آمریکا همیشه فتنه‌گرانه بوده است به احدی اجازه نخواهیم که در منطقه این فضولی‌ها را کند.

وی با اشاره به جایگاه تقوا و جلب رضای خداوند گفت: بی‌تقوایی، خدافراموشی دنیا و آخرت انسان را تاریک می‌کند و هر کسی خدا را از یاد ببرد، خداوند زندگی او را در تنگنا قرار می‌دهد. در عین حال تقوا مشکلات را حل می‌‌کند و تقوا در سه جبهه بسیار مؤثر است که رشد فردی و انسجام خانوادگی و ترقی اجتماعی آن سه جبهه هستند. صداقت، امانت، وفای به عهد و قرارها به عنوان نشانه‌های تقوا است اگر کسی در این زمینه اهل مراجعه نباشد، طبق روایات منافق است هر چند روزه بگیرد و نماز بخواند.

صدیقی تاکید کرد: کسی که دروغ می‌گوید منافق است، همچنین کسی که امانت‌های اجتماعی، سیاسی و فردی به او سپرده می‌شود ولی به پست خود خیانت می‌کند و در حالی که مسئول و رئیس است دنبال کار خودش می‌رود و یا افراد خائن را در سمت‌ها می‌گمارد، چون فامیل و جزو جریانش است، به تقوایش فکر نمی‌کند، چون ممکن است آن فردی که بدون شایستگی در آن جایگاه قرار داده شده، با سرنوشت یک مملکت بازی کند.

وی افزود: باید در دادن مسئولیت‌ها به این توجه شود که آن فرد آیا قراردادهایی که با کمپانی‌های خارجی امضا می‌کند، به نفع کشور است؟ چون یکی از مصادیق امانات، سپردن مسئولیت‌ها و پست‌های کشورداری و سیاسی به افراد است.

صدیقی با بیان این که طبق روایات باید امانت را به اهلش بدهیم، گفت:‌ کسانی که دقت در عزل و نصب نمی‌کنند و اشخاصی را که صلاحیت ندارند، به سرنوشت مملکت مسلط می‌کنند، علامتی از نفاق در آنان وجود دارد. وعده‌هایی که انسان‌ها به هم می‌دهند، اگر اعتماد و اعتقادی به آن وعده‌ها وجود نداشته باشد و اگر این امر در جامعه گسترش یابد، آن جامعه، جامعه نفاق است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) گفت: فاطمه زهرا(س) اسم اعظم است، هر جای زندگی ایشان را مشاهده کنید می‌بینید مادری نمونه است او در عواطف همسرداری یک چشمه زلال و جوشان است و در میدان نبرد مانند یک رزمنده بوده است.

وی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه (س) الگو کسانی است که می‌خواهند آدم باشند. بی بی دوعالم مصائب فرزندان خود را در عالم دید مشاهده کرد فرزندهای معصومش چه انقلاب‌های خونینی را پشت سر می‌گذارند او راضیه و مرضیه بود که خم به ابرو نیاورد، در این راستا حضرت صدیقه طاهره الگویی خاص است.

صدیقی با اشاره به مسئله حجاب اظهار داشت: در زمینه حجاب دیروز بخشی از خون جگر رهبر انقلاب و نایب امام زمان (عج) را مشاهده کردیم.از زمان رضاخان تحمیل فرهنگی برای برداشتن حجاب آغاز شد. امروز برخی افرادی که پدران‌شان در دین شاخص بودند می‌آیند و حرف‌هایی درباره حجاب می‌زنند.

صدیقی تاکید کرد: حجاب برای بانوی ایرانی نشان استقلال فرهنگی و اصالت دینی است. ما به حجاب بانوان‌مان افتخار می‌کنیم و از بی‌حجابی تحمیلی نفرت داریم، ملت ایران زیر بار تحمیل بدحجابی و بی‌حجابی نخواهد رفت. امروز زنان ایرانی در میان دو جریان تاریخی حضور دارند، یک جریان  شرقی است و زن را یک موجود بی‌تاثیر می‌داند و یک جریان غربی است که زن را بازیچه قلمداد می‌کند که وضعیت زنانگی‌اش بر گوهر انسانیت غلبه کرده است.

وی افزود : بین این دو تفکر زنان ایرانی قرار دارند که با بهره گیری از وجود حضرت زهرا در معرکه‌های جهانی حضور دارند از دامن این زنان شهدا،‌ دانشمندان و طبیبان پروش پیدا می‌کنند ، امروز زنان ما دوشاش دوش مردان در صحنه حضور دارند.

صدیقی تاکید کرد: الگوی غربی زنان مایه شرمندگی است آنان می‌گفتند که زنان غربی آزاد و راحت هستند اما  امروز از زبان خودشان که گوش فلک را کر کرده است می‌شنویم از  خشونت جنسی و غیر جنسی مردان می‌نالند، زن غربی هیج جایگاهی احساس نمی‌کند.

وی ادامه داد: مشاهده کردید که نخست وزیر انگلیس وزیری را به کابینه معرفی می‌کند  به عنوان وزیر تنهایی، ۹ میلیون در این کشور تنها زندگی می‌کنند زن و بچه‌ای ندارند که با آن‌ها درد دل کنند به کسانی پول می‌دهند که سفره دلشان را پیش او باز کنند.

صدیقی تاکید کرد: نسل بشر در حال منقرض شدن است، ازدواج کم رنگ می‌شود و می‌بینیم که ازدواج با حیوانات باب شده امروز بر تن سگ و اسب لباس عروس و داماد می‌کنند باید مساله ازدواج را جدی گرفت و موانع آن را رفع کرد. خانواده ایرانی با جمعیت انبوه قشونی برای اسلام و امام زمان(عج) تدارک ببیند.

وی تاکید کرد: ما به حجاب اعتقاد داریم و ملت ایران زیر بار بدحجابی و بی‌حجابی نمی‌رود.

صدیقی با اشاره به حضور مسئولان در برخی از مجالس گفت: به برخی مسئولان تذکر می‌دهم در مورد حضور در برخی مجالسی که تشکیل می‌شود، در سفری که به کرمانشاه رفته بودیم شب شهادت حضرت زهرا (س) مجالسی که در تراز انقلاب و شهدا نبود، تشکیل شد.

وی ادامه داد: در تهران هم چنین مجالسی در ولادت حضرت زهرا (س) تشکیل شد؛ اگرچه مسئولان عذرخواهی کردند و گفتند در جریان نبودند اما باید مواظبت کنند و کار را به دست کسانی ندهند که مجبور به عذرخواهی شوند.

صدیقی گفت: حضرت آقا هم دیدید با چه استحکام و بیان لطیفی مسائل را بیان کردند. صدا و سیما و جراید باید از حضرت زهرا(س) الگو بگیرند و برای تقرب به این الگو زمینه سازی کنند.

وی با اشاره به تاثیرات انقلاب اسلامی در زنان ایران گفت: زنان ایرانی در معرکه جهاد شهدای زیادی تقدیم کردند و دامانی فقیه پرور، شهید پرور و مدیر پرور دارند و در صحنه های سیاسی و انقلابی دوشادوش مردان مانند حضرت فاطمه زهرا (س) فعالیت می کنند.

 

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند