امروز

شنبه, ۲ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۰:۲۶ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو،  علی‌اصغریوسف‌نژاد اظهار کرد: در نشست نوبت صبح و بعدازظهر امروز شنبه کارگروه کمیسیون تلفیق که با حضور علیزاده نماینده شورای نگهبان برگزار شد ایرادات این شورا به لایحه بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تا تبصره ۱۸ نسبت به رفع ایرادات اقدام شد.

وی افزود: در این نشست بخش عمده‌ای از نظرات شورای نگهبان تامین شد. در بخش‌هایی که نیاز به تعیین ردیف بودجه یا سقف اعتباری وجود داشت یا اشکالات قانون اساسی در آن مشاهده می‌شد با اصلاح و تغییر این ایرادات را برطرف کردیم.

این نماینده مجلس اضافه کرد: یکی از مهمترین مباحث صورت گرفته در مورد ایراد شورای نگهبان نسبت به سقف استفاده دولت از اوراق مشارکت بود که قانون برنامه ششم آن را ۳۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین کرده که ما همین عدد را رعایت کردیم و آن را به صراحت در متن ماده واحده و تبصره قید کردیم. همچنین در مورد هدفمندی یارانه‌ها شورای نگهبان ایراد گرفته بود که منظور از خانوارهای پردرآمد چیست. ما در اصلاح این بخش مقرر کردیم که دولت موظف به حذف یارانه دهک‌های بالا است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۷ اضافه کرد: در جلسه صبح فردا (یکشنبه) کمیسیون تلفیق در مورد تصمیمات کارگروه و همچنین دو ماده باقی‌مانده تصمیم‌گیری قطعی خواهد شد و احتمالا ایرادات شورای نگهبان آماده بررسی در صحن علنی مجلس می‌شود.

وی در پایان گفت که تامین نظر شورای نگهبان در لایحه بودجه و بررسی ایرادات در صحن علنی مجلس احتمالا در یک شیفت کاری به اتمام می‌رسد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند