امروز

سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۷:۴۰ بعد از ظهر

سایز متن   /

به گزارش اعتماد نو به نقل از دفتر رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران ضمن محکوم کردن طرح لایحه تحریمی علیه جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در کنگره آمریکا، این اقدام خصمانه را نشانه شکست و انفعال واشنگتن ارزیابی کردند.

بروجردی: اتهام تروریسم زیبنده خود آمریکاست، نه نُجَباء

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها سعی می‌کنند هر نیروی مستقل انقلابی ضدتروریسم در کشورهای مختلف را با اَنگ تروریست بودن دچار انفعال کنند، گفت: امروز بر خلاف گذشته، همه دنیا مطلع هستند که بزرگترین حامی گروه‌های تروریستی در دنیا خود آمریکاست.

سید علاءالدین بروجردی افزود: آمریکا حامی داعش است و در مراحل شکست این گروه تروریستی، فرار آنان را با هلی‌کوپتر فراهم ساخت.

وی تأکید کرد: نباید تعجب کنیم که آمریکا یک تشکیلات نظامی مردمی مانند نُجَباء را به تروریسم متهم می‌کند. این ویژگی زیبنده خود آمریکایی‌هاست که حامی همه‌جانبه تروریست‌ها در دنیا هستند.

فیروزآبادی: ایران از نُجَباء در مقابل آمریکا و اسرائیل حمایت می‌کند

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی اقدام آمریکا علیه مقاومت اسلامی نُجَباء را در راستای تلاش واشنگتن برای تضمین موجودیت رژیم اشغالگر صهیونیستی ارزیابی کرد و افزود: آمریکا حکومت‌های وابسته به خود در منطقه مانند رژیم سعودی و امارات را بسیج و پول آن‌ها را در جهت تبلیغات علیه مقاومت، تأمین امنیت اسرائیل و جنگ‌افروزی در کشورهای اسلامی هزینه می‌کند.

کمال دهقانی‌فیروزآبادی ادامه داد: آمریکا همچنین از ابزارهای سیاسی و اقتصادی مثل تحریم برای تضعیف جبهه مقاومت و گروه‌هایی نظیر نُجَباء استفاده می‌کند؛ زیرا این جبهه پیشرو است و با منطق دفاع از مردم مظلوم و ایستادگی مقابل قدرت‌های ظالم، از مقبولیت بین‌المللی برخوردار است.

وی همچنین بر حمایت کامل و پشتیبانی همه‌جانبه جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت در مقابل زیاده‌خواهی دشمنان تأکید کرد.

حسن‌بیگی: نُجَباء استراتژی و تاکتیک‌های آمریکا را شناسایی کرده است

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی در خصوص دشمنی آمریکا با مقاومت اسلامی بیان داشت: همه دنیا و افکار عمومی فهمیده‌اند که آمریکا سعی دارد با استفاده از غول‌های رسانه‌ای و امکانات تبلیغاتی و سیاسی، گروه‌هایی مثل حماس، حزب الله و الحشد الشعبی را که مورد حمایت ملت‌های خود هستند و برای آزادی کشورشان می‌جنگند و شهید می‌دهند، به دروغ در سطح جهان تروریست جلوه دهد.

ابوالفضل حسن‌بیگی اضافه کرد: امروز ملت‌های منطقه بین خادم و خائن تمیز می‌دهند و می‌دانند این نیروها و گروه‌هایی همچون نُجَباء از دل مردم برآمده و در جهت تأمین امنیت و دفاع از حقوق آنان مجاهدت می‌کنند. بنابراین تیر آمریکا به سنگ ‌می‌خورد و این لایحه تحریمی هم حاصلی برایشان نخواهد داشت.

وی در ادامه گفت: آمریکا همواره از جوانان شاداب و مجاهدی که حافظ منافع ملی و تمامیت ارضی کشورشان باشند، می‌ترسد. جنبش نُجَباء هم یک گروه مردمی متشکل از نیروهای داوطلب جوان است که استراتژی و تاکتیک‌های آمریکا را دقیقا شناسایی کرده و با آن مقابله می‌کنند.

نوبندگانی: آمریکا برای حمایت از اسرائیل درصدد تضعیف نُجَباء است

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در سال‌های اخیر به‌شدت در پی تغییر جغرافیای سیاسی خاورمیانه است و در این رابطه، حساب ویژه‌ای برای دو کشور سوریه و عراق باز کرده است.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی ادامه داد: کیست که نداند رژیم صهیونیستی بزرگترین مصداق تروریسم دولتی در دنیاست؟ آمریکا منافقانه در مجامع بین‌المللی اعلام می‌کند که در حال مبارزه با تروریسم است، ولی سران داعش را خودشان نجات دادند و به مکان‌های امن منتقل کردند. هدف آن‌ها این است که همه کشورهای منطقه تجزیه شوند تا تهدید بالقوه‌ای برای رژیم صهیونیستی وجود نداشته باشد.

وی اضافه کرد: آمریکا می‌خواهد نُجَباء و سایر گروه‌های مقاومت را که در حال مقابله با گروه‌های تروریستی، آمریکا، اسرائیل و متحدان منطقه‌ای‌شان هستند، با ابزار تحریم، تضعیف کند.

نقوی: نُجَباء منافع آمریکا را تهدید کرده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از درج نام مقاومت اسلامی نُجَباء در لیست سیاه آمریکا به بهانه تروریسم اظهار داشت: اگر تروریست‌های واقعی در جهت تأمین منافع آمریکا عمل کنند، اسامی‌شان در هیچ لیست سیاهی گنجانده نمی‌شود؛ ولی اگر گروه‌هایی نظیر مقاومت اسلامی نُجَباء برای استقلال ملت و کشورشان اقدامی کنند که منافع آمریکایی‌ها را تهدید کند، فورا تروریست قلمداد می‌شوند.

«سیدحسین نقوی‌حسینی» با اشاره به فشار استکبار جهانی بر جمهوری اسلامی ایران با هدف منصرف کردن کشورمان از پشتیبانی گروه‌های مقاومت، تأکید کرد که مجلس شورای اسلامی اجازه نخواهد داد این خواسته دشمنان محقق شود.

کواکبیان: تحریم آمریکا قطعا محبوبیت نُجَباء را افزایش می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این باره گفت: نُجَباء مانند بسیاری از جنبش‌های آزادی‌بخش دنیا مورد خشم قدرت‌های سلطه‌گر و آمریکاست.

مصطفی کواکبیان اضافه کرد: از آنجا که آمریکایی‌ها منافع خود را با فعالیت جنبش‌هایی همچون نُجَباء در تضاد می‌بینند، لذا تنها حربه‌ای که برای محدود کردن این جنبش‌ها دارند این است که مثلاً آن‌ها را در لیست تحریم قرار دهند.

وی در ارزیابی نتایج اقدام خصمانه واشنگتن علیه مقاومت اسلامی نُجَباء تصریح کرد: به‌نظر من این کار نه‌تنها ضربه‌ای به این جنبش نخواهد زد، بلکه قطعاً پایگاه و جایگاه این جنبش در میان توده‌های مردم تقویت و روزبه‌روز بر محبوبیتش افزوده می‌شود.

‌قدوسی: ایستادگی نُجَباء، کارد را به استخوان آمریکایی‌ها رساند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه نظام سلطه به‌ویژه دولت و کنگره آمریکا از صلاحیت تعریف و تعیین مصداق برای “تروریسم” برخوردار نیستند، اظهار داشت: آن‌ها بر پیشانی هر ملت و کشور یا جنبش استقلال‌طلب مُهر تروریسم حک می‌کنند.

محمدجواد کریمی‌قدوسی ادامه داد: جنبش نُجَباء در عراق، انصارالله در یمن، جریان مکتبی انقلابی حزب‌الله در لبنان و جنبش‌های مقاومت در سراسر دنیا از کشمیر تا سوریه، اروپا و آفریقا که مقابل نظام سلطه ایستاده‌اند، رهبرانشان هدف تحریم و تحت تعقیب قرار گرفته‌اند، کما اینکه آمریکایی‌ها برای دستگیری رهبر نُجَباء جایزه گذاشته‌اند.

وی با اشاره به لایحه تحریمی جدید کنگره آمریکا علیه مقاومت اسلامی نُجَباء افزود: این‌گونه تحرکات علیه جنبش نُجَباء نشان می‌دهد که کارد به استخوان آمریکایی‌ها رسیده است و آن‌ها در ضعیف‌ترین موقعیت تاریخی خود قرار دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به لطف خدا این حرکت جهانی است و با قدرت جلو می‌رود. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، قطعا ظرف سال‌های آینده تمام پایگاه‌های آمریکا در سوریه، حجاز، بحرین، کویت و… بسته می‌شود. نماینده آمریکایی‌ها هنگام فرار نیروهای مسلح ایالات‌متحده از عراق، با هواپیمای اختصاصی به تهران آمد و درخواست کرد که کاروان ارتش این کشور هنگام خروج از عراق در مسیر اتوبان بصره ـ بغداد مورد حمله قرار نگیرد. این نتیجه عملکرد مؤثر گروه‌های مقاومت مانند نُجَباء بود.

ایسنا

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان
نخستین برف تهران در ۱۴۰۰
در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد