امروز

شنبه, ۱ تیر , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۰:۴۹ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، سعید توانا دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پیش خطبه‌های نماز جمعه امروز تهران با تسلیت حادثه سانچی به بازماندگان این حادثه، اظهار کرد: امروز به خوبی می‌دانیم مردم از نظر اقتصادی تحت فشار هستند و ناتوانی و ناکارآمدی اجرایی برخی از مسئولین زخمی بر جان و پیکر جامعه کاشته و امان را از مردم گرفته است.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی به تعبیری زخمی است که فقط با نگاه انقلابی و خدمت بی‌چشمداشت قابل درمان است؛ لکن برخی تبعیض‌ها و ناعدالتی‌های امروز نمک به این زخم پاشیده است. در این میان دور از تصور نبود که عده‌ای هم با سوءاستفاده مشکلات موجود بخواهند این زخم را چرکین کنند. همه دیدیم مردم علیرغم تمام انتقادات و مطالبات بحقی که دارند حساب خود را از دشمنان انقلاب و عناصر وابسته به آنان جدا کردند اما بدان معنی نیست که از مطالبات سراسری خود کوتاه آمده‌اند. مردم امروز هم مانند اول انقلاب به دنبال گمشده خود مانند عدالت هستند، عدالتی که عاری از سیاست‌زدگی، بازی‌های نمایشی و دعواهای قبیله‌ای و آمیخته به انصاف و واقع‌بینی باشد.

وی افزود: بر ما دانشجویان این مرز و بوم فرض است که به معنای واقعی در پی احیای خط امام (ره) و پیرو ولایت و پرچمدار عدالت باشیم. ما مردم وقتی حقوقی نجومی فلان مسئول، ثروت صدها میلیاردی فلان وزیر و خانه اشرافی آن مسئول ولنجک‌نشین را می‌بینیم از خود می‌پرسیم چطور مسئولین جمهوری اسلامی ایران که بیش از ۳۰ سال در مشاغل دولتی فعالیت داشته چنین ثروتی به دست آورده است. برای پاسخ به این سوال کافی است به شعار شفافیت و عدالت در دوران انتخابات به صورت انقلابی عمل شود.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار کرد: چطور در مجلسی که روزی جایگاه مدرس و شهیدان آیت و دیالمه بود برخی‌ها هنوز دنبال حقوق نجومی می‌گردند و مردم را از دزد شدن‌شان می‌ترسانند. چرا به جای رفع مشکلات کشور به دنبال ننگ‌نامه‌های جدید و خیانت‌های تاریخی هستند؟ برجام بس نبود، رفتند سراغ FATF. همین دو روز پیش هم تصویب کردند که کشور زیر یوغ استعمار بین‌المللی تحت عنوان کنوانسیون پالرمو برود.

وی ابراز عقیده کرد: مردم آگاه باشید قدم‌های بعدی در راه است که استقلال کشور را دو دستی تقدیم دشمن کنند. هرچه می‌گوییم مشکل اقتصادی در داخل است، در خارج از مرزها دنبال راه‌حل می‌گردند. آن‌هایی که چشم به خارج از کشور دارند از طرح مساله عدالت می‌ترسند. عدالت‌محوری مخالف نگاه بیگانه‌پرستی آنان است. عدالت‌محوری توجه به جوان ایرانی است نه پر کردن جیب فلان شرکت هواپیمایی خارجی.

وی با اشاره به طرح رجیستری که وزارت ارتباطات آن را پیگیری می‌کند، گفت: آیا ارتباط با آمریکا می‌خواست؟ آیا امتیاز دادن و گرفتن می‌خواست؟ نه غیرت، همت و خلاقیت می‌خواست که جوانان ما دارند. هر آن‌جا که مساله عدالت و رسیدگی به مستضعفین در سال‌های اخیر در راس قرار گرفته به سرمایه‌های اجتماعی نظام افزوده شده و مردم به نظام امیدوار شده‌اند.

توانا تصریح کرد: این را مقایسه کنید با نگاهی که به دادن یارانه وجود دارد که آن را ماتم و عزای دولت تلقی می‌کنند. امروز خطراتی آرمان عدالت را تهدید می‌کند که برخی از آن‌ها عبارتند از موج‌سواری ضد انقلاب که سعی می‌کند مسیر عدالت را به اغتشاش بکشاند، دیگری جریان اشرافی که درد مردم را نمی‌فهمد و دنبال به انحراف کشاندن مطالبات مردم است اما مردم ما فهمیده‌تر از آن هستند که کسی بخواهد با حمله به اصول اعتقادی آنان مطالبات اصیل آن‌ها را به حاشیه ببرد.

وی افزود: البته جریان دیگری هم وجود دارد که خود مرتکب فسادهای متعدد سیاسی و اقتصادی شده است اما با پوسته عدالت‌خواهی و درون مایه فساد، آرمان عدالت را به دعواهای بی‌ارزش قبیله‌ای فرو کاسته و برخورد نظام با فساد اطرافیان خود را بر نمی‌تابد.

وی ادامه داد: مدیرانی هم هستند که با خط قرمزهای صوری جلوی طرح مطالبات عدالت‌طلبانه در رسانه‌های داخلی بخصوص صداوسیما را گرفته‌اند و انعکاس صدای مردم را به دست رسانه‌های ضد انقلاب داده‌اند این در حالی است که همه مشکلات قابل حل است و هیچ دردی نیست که درمان نداشته باشد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل  خاطرنشان کرد: ملتی که در جنگ هشت ساله در برابر غرب و شرق ایستاد و پیروز از میدان خارج شد اخیرا هم به حکومت منحوس داعش پایان داد آیا نمی‌تواند گرانی و رکود را حل کند؟ یقینا می‌توانیم. همان‌طور که توانستیم ثبات امنیتی و سیاسی ایجاد کنیم، آمریکا را از غرب آسیا اخراج کنیم، موشک بالستیک با برد دو هزار کیلومتر بسازیم. ما جوانان می‌توانیم، اگر مدیران کلان بازی‌های جناحی و سیاسی را کنار بگذارند. از این قحط‌ الرجال خودساخته رها می‌شویم.

وی با اشاره به سالگرد انعقاد برجام، گفت: در سالگرد انعقاد برجام هستیم ولی گویی از نظر برخی آنقدر مهم نیست که در مصاحبه تلویزیونی رییس‌جمهور مطرح شود. برجام به گفته رییس‌جمهور برای حل مشکلات معیشتی مردم منعقد شد اما امروز شما مردم بهترین قاضی هستید که آیا مشکلات‌تان رفع شده است یا خیر؟ طرف مقابل بارها عهدشکنی کرد و ما هنوز داریم نگاه می‌کنیم. قرار بود تحریم‌ها رفع شود اما ظاهرا این اتفاق نیفتاده. اگر مسئولین معتقدند تحریم با برجام رفع شده بگویند چرا پول فروش نفت به داخل بر نمی‌گردد؟ چرا برجام اوضاع دولت ما را به جایی رسانده که هر ۱۲۰ روز منتظر تایید شخصیتی چون ترامپ باشد و وزیر خارجه محترم ما برای حفظ توافق مکررا نقض شده دور دنیا را بچرخد.

وی افزود: مجلس و دولت منتظر چه هستند، چرا هیات عالی نظارت بر برجام نسبت به بدعهدی اقدام عملی نمی‌کند، تهدید به اقدام متقابل از جانب وزیر خارجه جای تقدیر دارد ولی قطعا کافی نیست. امروز با توجه به تحرکات آمریکا لازم است دشمن بفهمد حرف ما جدی است. وزارت خارجه که نباید در برابر منتقدان داخلی عصبانی شود و بیانیه صادر شود، دشمن باید تهدید شود و مخاطب بیانیه قرار گیرد. وقت آن است که غنی‌سازی را بالا ببریم، پلمپ‌ها را بشکنیم، سانتریفیوژها را برگردانیم تا دشمن ماست‌هایش را کیسه کند. از دولت می‌خواهیم دست از تعهدات یک طرفه برداشته در قبال نقض برجام بلافاصله از آن خارج شود.

توانا اظهار کرد: از قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که روز گذشته هم  گفتند که اسامی قضات فاسد را رسما و شفاف اعلام می‌کنند. امیدواریم این اقدام در راستای گسترش شفافیت و عدالت ادامه‌دار باشد.

وی با بیان این‌ ادعا که «امسال رییس‌جمهور و وزارتخانه‌های علوم و بهداشت حتی به دانشجویان منتقد برای روز دانشجو تریبون ندادند»، گفت: دانشگاه‌ها از نظر اقتصادی در وضعیت بدی قرار دارند، بودجه‌های مصوب تخصیص داده نمی‌شود حتی هزینه خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی نیز به یک باره به دو و نیم برابر افزایش یافته است.

وی همچنین با اشاره به این‌که «مهمترین مساله جهان اسلام، مساله قدس شریف است»، گفت: آمریکا و اسرائیل گمان می‌کنند که با تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس می‌توانند از شکست‌های اخیرشان در منطقه رهایی یابند. خودشان می‌فهمند و اگر هم نمی‌فهمند به آن‌ها خواهیم فهماند.

وی در پایان با بیان این‌که «کنفرانس دانشجویی حمایت از فلسطین به زودی در شهر مشهد برگزار می‌شود»، گفت: به برادرانم در فلسطین، لبنان و … یادآوری می‌کنم این وعده الهی است که به زودی بر مستکبرین عالم پیروز خواهیم شد و حکومت مستضعفان عالم را تشکیل خواهیم داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند