امروز

دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۳:۱۰ بعد از ظهر

به گزارش اعتماد نو، حسینعلی امیری در پاسخ به سوالی درباره رسیدگی دولت برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی در کمیسیون‌های مجلس گفت: ‌این سوال را باید از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرسید. آنچه وظیفه دولت است، این است که در جاهایی که نیازمند تقنین است، لایحه تهیه و آن را تقدیم مجلس کند.

پیگیری‌های لازم را برای به سرانجام رسیدن لوایح اجتماعی انجام می‌دهیم

وی با اشاره به تفکیک قوا در قانون اساسی اظهار داشت: براساس قانون، هر کدام از قوا اختیارات خاص خود را دارند و هیچ کدام نمی‌توانند در امور دیگری دخالت کنند. با این حال، ما پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و رایزنی‌های لازم را به عمل می‌آوریم ولی اینکه آن لوایح در مجلس دچار چه سرنوشتی می‌شوند و چه زمانی در دستورکار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرند، مطلبی است که در حوزه اختیارات مجلس است.

روابط و تعاملات دولت و مجلس دوستانه است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی درباره بر انتقادات برخی از نمایندگان مبنی بر نگاه بالا به پایین دولت به فراکسیون‌های مجلس هم تصریح کرد: روابط و تعاملات ما با کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس بسیار خوب است و نمایندگان مجلس و اعضای دولت، ضمن آنکه هر کدام کار خودشان را انجام می‌دهند، روابط و تعاملات‌شان دوستانه است.

امیری ادامه داد: حضور مرتب اعضای دولت در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و همچنین مجامع استانی حکایت از این دارد که آنچه برای دولت و نمایندگان مهم است، انجام امورات و رشد و تعالی کشور است.

درک مشترکی میان دولت و مجلس برای انجام امورات کشور وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه تعامل مثبتی میان دولت و مجلس برقرار است، خاطرنشان کرد: به خاطر این تعامل مثبت از ریاست و هیات رئیسه مجلس و همچنین روسای کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها مجلس تشکر می‌کنم زیرا درک مشترکی میان ما و آنها برای انجام امورات کشور وجود دارد.

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند