امروز

یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۸:۱۵ بعد از ظهر

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: در اجرای برجام هیچ شرط و شروطی را نمی‌پذیریم و تنها موضوع این است که اروپایی‌ها باید آمریکا را وادار به اجرای تعهدات خود کنند.

به گزارش اعتماد نو، علی‌اکبر ولایتی عصر روز شنبه بعد از دیدار با صالح العارودی معاون اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی جنبش حماس در جمع خبرنگاران حضور یافت و درباره مواضع اخیر مقامات اروپایی برای برگزاری مذاکراتی در خصوص فعالیت‌های موشکی ایران، گفت: موضوع برجام و امضای آن به هیچ وجه مشروط به قبول شرایط دیگر نیست. بحث دفاع موشکی ایران مربوط به تصمیم‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و ما برای دفاع از خودمان از هیچ کسی اجازه نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: هر قدر لازم باشد و هر جا که لازم بدانیم از امکانات دفاعی باز هم پیشرفته‌تری استفاده خواهیم کرد برای اینکه بحث در خصوص دفاعی چه موشکی و چه غیرموشکی جزء خطوط قرمز ماست و ربطی به بیگانگان ندارد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه اگر کسانی حق حضور در منطقه داشته باشند کشورهای آن منطقه هستند، افزود: ایران جزئی از منطقه بوده و به طور طبیعی از متحدان خود مانند اعراب، سوریه، لبنان و فلسطین حمایت می‌کند و ما باید از آنها بپرسیم که در منطقه چه می‌کنند.

ولایتی تاکید کرد: اجرای برجام به هیچ وجه نباید مشروط به اما و اگری علی‌الخصوص شروط استراتژیکی باشد که جزء مسائل مهم برای ایران است. حضور فعال ایران در منطقه و کمک به خط مقاومت، همچنین توسعه و تکامل امکانات دفاعی کشورمان به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست و اروپایی‌ها هم مثل آمریکایی‌ها راجع به مسائل دفاعی ما یا حضورمان در منطقه تحفض نشان دهند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برجام هیچ شرطی ندارد، جز آنکه مطالب امضا شده بین ایران و ۱+۵ عینا انجام شود، خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها وظیفه دارند آمریکایی‌ها را وادار کنند که حتما برجام را اجرایی کنند و این وظیفه سایر کشورهای عضو ۱+۵ است که مانع از تخطی آمریکایی‌ها و خدشه‌دار کردن برجام شوند.

رییس مرکز تحقیقات و استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: بدون تردید آنچه مصلحت جمهوری اسلامی ایران در خصوص حضور در منطقه و حمایت از دولت‌های قانونی منطقه مانند سوریه و عراق است، اجرایی خواهد شد.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

در پیک پنجم حواسمان به کادر درمان باشد
در جستجوی اکسیژن
سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد

برادرم احمد…
آماده پاسخ به هر اقدام ایران هستیم
۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد