امروز

چهارشنبه, ۱۸ مهر , ۱۳۹۷

  ساعت

۲۰:۰۰ بعد از ظهر

به گزارش ایلنا، در این نشست خبری که با حضور حجت‌الاسلام پروازی، مهدی کیانی، غلامرضا ظریفیان و جواد امام برگزار شد، ظریفیان گفت: در انتخابات دیدید چقدر جوانان از خواب و خوراکشان زدند و این نوعی ایثارگری است.

عضو هیات موسس حزب مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: ایثارگری یک قله‌ای دارد که در دوره معاصر، دفاع مقدس بود. دفاع مقدس ظرفیت‌های بالایی دارد که برخی این را به شکل دیگری مصادره کردند. خشونتی که برای دفع متجاوز بود، امروز اصل شده است. این رعایت اخلاق و نگاه به آینده و اینکه چه کنیم آینده را بسازیم مورد غفلت واقع شده است.

او تاکید کرد: تلاش این است کمک کنیم این مفاهیم را نهادینه کنیم. این مجموعه گرایش اصلاح طلبی دارد اما معتقد است با گفت‌وگو و نه با گفت‌وشنود کار را پیش ببریم و کمک کنیم این فضا دوباره بازتولید شود.سعی کنیم اخلاق و به رسمیت شناختن دیگران و حفظ سپهر ایرانی برای همه با احترام به سلایق دیگران دوباره ایجاد شود.

ظریفیان درباره برنامه‌های مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب اظهار کرد: حزب برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. طبق برنامه کوتاه مدت قرار بر سامان‌دهی حزب بر اساس اساسنامه است. برنامه میان مدت آن تمایز این حزب از سایز احزاب است. چون ما احزاب اصلاح طلبی زیادی داریم. احزاب ما آماتور هستند و تا حرفه‌ای نشوند، جامعه مدرن شکل نمی‌گیرد. از این رو برنامه دراز مدت حزب، حرفه‌ای شدن است.

او با بیان اینکه احزاب ما بیشتر پاره وقت هستند، اضافه کرد: همین الان ۲۴۰ حزب داریم ولی از میان آنها ۵ تا حزب حرفه‌ای نداریم. باید از تجارب تاریخی و علل ناکامی احزاب چه در قبل و چه در بعد از انقلاب استفاده کنیم. بزرگترین حزب بعد از پیروزی انقلاب، حزب جمهوری اسلامی است که اکنون نه یادی از آن هست و نه نامی از آن.

در ادامه این نشست جواد امام درباره کنگره مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب گفت: کارکرد حزب مشخص است. ما در قالب حزب کار می‌کنیم. ما درصدد هستیم ارتباط را با نسل امروز برقرار کنیم و دنبال این باشیم ببینم در عرصه‌هایی که به آن روحیه نیاز دارد استفاده کنیم و برای اداره امور کشور در خدمت جامعه باشیم. قطعا تجاربی است که باید آن را منتقل کنیم و برای آینده کشور کادر سازی کنیم.

این عضو هیات موسس مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب به موضوع عدم کادرسازی در جامعه اشاره کرد و گفت: تمام ظرفیت‌های امروز از گذشته بوده و اکنون در حوزه‌های مختلف و حتی در قوای مختلف ما با کمبود کادر پرورش یافته مواجه هستیم. یکی از گام‌های ما این است که بتوانیم که از تجربه ایثارگران برای اداره جامعه و ارائه الگوی مناسب استفاده کنیم.

امام تصریح کرد:‌ کدورت‌های امروز بین سیاسیون با گذشت و روحیه ایثار بر طرف می‌شود. اگر قرار باشد ما اول خود را ببینیم بعد جامعه را، به جایی نمی‌رسیم. باید ببینیم در کجا می‌شود خدمتی ارایه داد بدون اینکه فکر کنیم سهمی باید داشته باشیم. امروز از همان تفکر باید استفاده کنیم. ما دنبال ایجاد انسجام برای شناساندن این ظرفیت و هم‌افزایی هستیم.

مدیرعامل بنیاد باران درباره شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: این شورا بر گرفته از احزاب و شخصیت‌های ملی و شناخته شده است. اینکه در شکل کنونی آن کارکرد آن چیست باید گفت حزبی است چون جریان سیاسی را مدیریت میکند و تمام شخصیت های حقیقی و حقوقی در شورا کاملا با یک پرچم پ با رهبری واحدی که همه پذیرفته اند فعالیت میکنند و عملا کسی دز این شورا نیست که اعتقاد به کار حزبی نداشته باشد اما بحث کارکرد حزب به احزاب بر نمیگزدد

او افزود:‌ نظام ما جمهوری است ولی نقش احزاب در انتخابات پررنگ نیست. به آن صورت که احزاب در معرض رای قرار  بگیرند. مکانیزم احزاب باید در تشکیل دولت موثر باشد و این مستلزم اصلاح قوانین است.

امام اضافه کرد اگر ما به آن رشد و پویایی برسیم که برنامه جای اشخاص بنشیند، بحث تحزب شکل واقعی خود را پیدا می‌کند. شخصیت‌های تاثیرگذار به واسطه شناخته شده بودن تاثیر گذار هستند و احزاب تا الان نتوانسته‌اند چیزی را به نام خودشان رقم بزنند.

عضو هیات موسس مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب گفت: دوستانی که در شورای عالی سیاست‌‌گذاری هستند این ظرفیت در شورا وجود دارد که کسانی که در قالب حزب هستند این امکان را داشته باشند که به شورا بپیوندند و این شورا گامی در خلاف تحزب نبوده است. آنچه تا الان صورت گرفته در تقویت این تفکر و تحزب با این گرایش بوده است.

 

 

منبع:ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند