امروز

پنج شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۲:۱۱ بعد از ظهر

به گزارش اعتماد نو ، آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تاکید بر فضای جنش دانشجویی و نسبت آن با جنبش زنان گفت: «گاهی برخی از چهره‌های دانشجویی به تقسیم مطالبات زنان و مردان در فضای دانشگاه پرداخته‌اند. به صورتی که در کنار جنبش دانشجویی از جنبش زنان در دانشگاه سخن می‌گویند.»

وی ادامه داد: «اما به نظر من این نوع نگاه درست نیست. جنش دانشجویی حافظ مطالباتی است که جنسیت نمی‌شناسد و زن و مرد ندارد. هر کس در فضای دانشگاه و جو حاکم بر جنبش دانشجویی قرار گیرد نکاتی را می‌بیند که حافظ آن می‌شود. ما نباید از بیرون از دانشگاه مطالبی را تزریق کنیم که سنخیتی با دانشگاه‌ها ندارد.»

منصوری با اشاره به ارگان‌ها و نهاد‌های مختلفی که بر تشکل‌های دانشگاهی تاثیر می‌گذارند افزود: «ما باید همان قدر که دغدغه عدم حضور احزاب را در دانشگاه‌ها داشته باشیم، نگذاریم نیروهای نظامی هم بتوانند تشکل‌های اصیل دانشجویی را مصادره کنند. در طول تاریخ جنبش دانشجویی هر زمانی که شاهد این مصادره‌ها بوده هزینه‌های سنگینی را بر دانشجویان هموار ساخته که در برخی از موارد حتی قابل جبران نبوده است.»

وی در انتها با اشاره به انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری تاکید کرد: «ما نباید از جنبش دانشجویی حمایت خاص از کاندیدایی را انتظار داشته باشیم اما مشخصا دانشجویان تفاوت فضای امنیت پیش از دولت روحانی و کاهش آن را به صورت ملموس دریافته‌اند و همین باعث آن می‌شود که حتی برخی از چهره‌های مخالف وی نیز حضور روحانی را، حداقل در فضای دانشگاه‌های کشور مفید و بسیار موثر بیابند.»

منبع:دوباره ایران

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند