امروز

شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۲:۵۶ بعد از ظهر

علی اصغر زرگر کارشناس اقتصاد سیاسی درباره تاثیر تایید و یا عدم تایید برجام از سوی ترامپ در بازار فروش نفت ایران اظهار داشت: علیرغم تبلیغات سوئی که رئیس جمهور امریکا در زمان انتخابات داشت اکنون نظرش خصوصا در روابط تجاری تعدیل شده است زیرا این موارد مسائلی خارج از موضوع هسته ای و موشک های بالستیک است لذا بنظر می رسد که منش تجارت پیشه بودن خودش را حفظ می کند.

وی افزود: برجام نیز قراردادی بین ایران و امریکا نیست و اروپاییان نیز به همه طرف های درگیر اعلام کرده و بر این مسئله اذعان دارند که برجام قراردادی بین المللی است که توانسته قطعنامه های بین المللی ضد ایران را لغو کند.

زرگربا اشاره به اینکه نفت تابع برخی عوامل خارج از برجام است، خاطرنشان کرد: در هر صورت حتی اگر امریکا بخواهد برجام را تایید نکند تاثیری در بازار نفت ایران و قیمت آن ندارد.

وی در پیش بینی تغییرات قیمتی نفت در سال ۲۰۱۷ بیان کرد: به نظر می رسد سال ۲۰۱۷ در کوتاه مدت هیچگونه افزایشی درقیمت نفت نداشته باشیم یعنی نفت ثبات قیمت پیدا کرده و بهای آن بین ۵۰ تا ۵۵ دلار خواهد بود چون قیمت ها به ثبات رسیده و بین عرضه و تقاضا تا حدودی موازنه برقرار شده است لذا علیرغم بحران هایی که در منطقه خاورمیانه وجود دارد طی شش ماهه قیمت ثبات خواهیم داشت.

منبع:ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند