امروز

یکشنبه, ۲۷ مرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۶:۲۱ قبل از ظهر

به گزارش اعتماد نو ، رهبر مذهبی کاتولیک ها روز شنبه در طی دیدار با یک هیات کاتولیکی فرانسوی گفت: در جهانی که دیوارهای زیادی در آن از ترس دیگران بلند می شوند، برای پیمودن راه برادری و ایجاد پل میان ملت ها و افراد ترسی نداشته باشید.
وی خطاب به این هیات کاتولیکی افزود: شما با ابتکارات، اقدامات و طرح هایتان، کلیسایی فقیر و برای فقرا را قابل رویت کنید، کلیسایی که برای افراد رنج دیده که در حاشیه قرارگرفته و منزوی شده باشد.
پاپ توصیه کرد: کلمه همبستگی برخی اوقات بد تعبیر می شود، معنی این کلمه خیلی بیشتر از برخی اقدامات پراکنده در زمینه بخشندگی است. باید یک ذهنیت جدید ایجاد شود که به فکر جامعه و اولویت زندگی همه نسبت به تصاحب اموال از سوی برخی ها باشد.
پاپ گفت: نیاز به ایجاد یک فرهنگ رحمت است. فرهنگی که در آن هیچکسی با بی تفاوتی به دیگران نگاه نکند و در مقابل برادری که رنج می بیند، نگاهش را برنگرداند. از شما دعوت می کنم تا درخدمت کلیسایی باشید که به هر یک، اجازه دهد تا نزدیکی شگفت آور به خدا را درک کند.
پاپ روز گذشته نیز در طی یک سخنرانی در سمیناری در خصوص آب در آکادمی علوم واتیکان، از یک جنگ جهان بزرگ برای آب هشدار داد.
وی گفت: آب سرآغاز همه چیز است، مخلوقی پاک و فروتن، منبع حیات و باروری است. من از خود می پرسم که در این جنگ جهانی سوم قطعه قطعه شده، آیا در مسیر رسیدن به جنگ بزرگ جهانی برای آب هستیم.
وی با اشاره به داده های سازمان ملل افزود: نمی توان در مقابل مرگ روزانه یک هزار کودک در جهان که بدلایل مربوط به آب جان خود را از دست می دهند بی تفاوت ماند. آبی که هر روز توسط میلیون ها نفر مصرف می شود. این شرایط باید متوقف شود، خوشبختانه غیر ممکن نیست، اما فوریت دارد.

 

منبع:جماران

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند