امروز

پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۱۵ قبل از ظهر

اعتماد نو : سید محمد جندقی کرمانی‌پور با اشاره به رونمایی منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهور گفت: متاسفانه به دلیل فضای بدبینی که نسبت به همه مسائل در چند سال اخیر در جامعه بوجود آمده، برخی گمان می‌کنند که این حرکت توسط دولت کاملا سیاسی است حال آنکه مدت زیادی به انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و دلیلی برای این گمانه زنی‌ها وجود ندارد. رییس جمهور با تدوین این منشور فقط به وظیفه قانونی خود عمل کرده است.

عضوهیات مدیره کانون وکلای مرکز با بیان اینکه اجرای قانون اساسی و نظارت به اجرای آن بر عهده رییس جمهور است گفت: رییس جمهور طبق وظیفه قانونی خود، منشور حقوق شهروندی را تدوین کرده است و اگر خلاف این را می‌کرد باید ایشان را بازخواست می‌کردیم و اکنون شایسته تقدیر هستند.

این حقوقدان تاکید کرد: قوانینی که مخل آزادی‌های مردم هستند باید اصلاح شوند و رییس جمهور باید در چارچوب صیانت از قانون اساسی تذکرات لازم را به مرجع تصویب کننده آن‌ها بدهد و تمام افراد را ملزم به اجرای قانون اساسی کند.

وی با بیان اینکه در دولت برخی دستگاه‌ها وجود دارند که ممکن است برخی اقدامات آنها منجر به تضییع حقوق مردم شود، اظهار کرد: رییس جمهور باید از طریق وزرا و معاونان خویش جلوی این اعمال را بگیرد و برای تمام اشخاص خاطی که حقوق شهروندان را رعایت نمی‌کنند، تنبیه اداری در نظر بگیرد.

منبع: ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

سومین نمایشگاه نقاشی و آثار دستی معلولین ذهنی تهران برگزار شد + تصاویر
در کنار همیم!
ما ۴۹ درصدیم! سهممان از کابینه چقدر است؟!
درخواست یک آتش نشان از سگ زنده یاب پلیس برای یافتن همکارش در زیر آوار

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند

۱
قاسم رضایی نفر سوم جهان شد
۵ زلزله پیاپی «فاریاب» کرمان را لزراند