منصوری: میزان سختی حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور بالا نبوده است

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: میزان سختی حادثه بالگرد حامل رئیس جمهور بالا نبوده است.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، محسن منصوری در گفت‌وگویی با اشاره به جزئیات وقوع سانحه برای هلیکوپتر حامل رئیس‌جمهوری و همراهانش اظهار کرد: امروز از ساعت ۸ صبح رئیس‌جمهوری در استان آذربایجان شرقی برای افتتاح سد قلعه قیز حضور داشت و پس از پایان این مراسم حوالی ساعت یک برای یک پروژه نفتی عازم تبریز شدند.

وی افزود: سه پرواز از محل سد به سمت تبریز حرکت می‌کنند که تقریباً نیم ساعت بعد از پرواز و حوالی ساعت یک و نیم ظهر ارتباط هلیکوپتر حامل رئیس‌جمهوری با دو هلیکوپتر دیگر قطع می‌شود. در همان لحظه آن دو هلیکوپتر منطقه را بازدید می‌کنند و تا حدود یک ربع الی ۲۰ دقیقه عملیات جست‌وجو را مستقیم انجام می‌دهند، اما به دلیل شرایط جوی و افزایش مه مجبور به فرود اضطراری می‌شوند.

منصوری افزود: از نقاط امیدوارکننده وقوع سانحه برای بالگرد رئیس جمهوری این است با یکی از سرنشینان هلیکوپتر و یکی از کادر پرواز ارتباط برقرار شده است که نشان می‌دهد میزان سختی حادثه بالا نبوده است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهوری تاکید کرد: بلافاصله مجموعه‌های امدادی هلال احمر، فراجا، ارتش و سپاه در محل حاضر شده و تقسیم کار صورت می‌گیرد. در وزارت ارتباطات و سایر دستگاه‌های امنیتی محدوده حادثه تا شعاع ۲ کیلومتر مشخص شده است. به دلیل شرایط آب و هوایی، متاسفانه کار به کندی پیش می‌رود و دسترسی به منطقه مشکل است؛ از طرفی دیگر برودت هوا و بارندگی هم کار را مشکل کرده است. امیدواریم شاهد خبرهای خوبی باشیم.

سفارت ایران در کابل حمله تروریستی به مراسم بیست و پنجمین سالگرد شهادت مرحوم عبدالعلی مزاری را محکوم کرد
هم اکنون بخوانید

منصوری ادامه داد: از همه مردم ایران می‌خواهیم در شب میلاد امام رضا برای رئیس‌جمهوری که خادم الرضاست دعا کنند. در این حوادث اخبار ضد و نقیض زیاد منتشر می شود اما مردم از مبادی رسمی اخبار را دنبال کنند تا در کمال آرامش کار جست‌وجو و نجات پیگیری شود. بیشترین کمک در حال حاضر دعا و نذر و نیاز و توسل است تا عنایت امام رضا شامل حال رئیس‌جمهوری و هیات همراه شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − شانزده =

دکمه بازگشت به بالا