سایت‌های ۵G کشور از مرز ۱۸۰۰ عبور کرد

در آستانه روز جهانی ارتباطات و در راستای حمایت از صنعت و فرآیندهای بومی سازی فناوری در کشور، قرارداد «خرید ۱۰۰۰ عدد آنتن هیبرید ۳۲ پورت ‌تولید داخل» میان سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و اپراتور همراه اول امضا شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ و در آستانه روز جهانی ارتباطات، پروژه‌های بزرگ ارتباطی در کشور شامل «راه اندازی سایت ۵G» و «سایت‌های اینترنت پرسرعت روستایی» با دستور سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور کشور افتتاح و «قرارداد خرید تجهیزات بومی» اپراتور همراه اول با سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منعقد شد.

 انعقاد قرارداد خرید آنتن‌های هیبرید تولید داخل

در جریان آیین امضای قرارداد خرید تجهیزات بومی اولویت دار شبکه ملی اطلاعات و توسعه صادرات، همراه اول در راستای حمایت از صنعت و فرآیندهای بومی سازی فناوری در کشور، قرارداد «خرید ۱۰۰۰ عدد آنتن هیبرید ۳۲ پورت ‌تولید داخل» را با سازمان جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امضا کرد.

افتتاح سایت ۵G با دستور رییس‌جمهور

بر این اساس اعلام شد که اپراتور اول تلفن همراه، توانسته با بهره برداری از «دومین سایت ۵G خود در اراضی عباس آباد (کتابخانه ملی ایران) با بالاترین تکنولوژی»، تعداد سایت‌های نسل پنجم خود در کشور را به ۹۵۰ سایت برساند.

اپراتور اول تلفن همراه به درخواست عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و در حضور رییس جمهور، «تست سرعت ۵G» انجام داد و کاربری به شکل ویدیو کنفرانس در پای سایت ۵G همراه اول در کتابخانه ملی ایران موفق به دستیابی به سرعت ۱۰۱۳ مگابیت بر ثانیه دانلود شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم ضمن ارائه گزارشی اجمالی از وضعیت توسعه شبکه های ثابت و سیار طی یک سال اخیر به رییس جمهور، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون توانستیم ۱۲۰۰ سایت ۵G به شبکه اضافه کنیم که با احتساب ۶۰۰ سایت قبلی، مجموعا به ۱۸۰۰ سایت نسل پنجمی رسیدیم؛ امروز به شکل نمادین سایت ۵G همراه اول افتتاح می شود و توسعه این فناوری در دستور کار وزارت قرار گرفته است.

بلایای استفاده از اینترنت
هم اکنون بخوانید

جایگاه همراه اول در پروژه USO و برقراری ارتباطات روستایی

افتتاح سایت های روستایی همراه اول در «دربیدو استان فارس» و «ابراهیم آباد استان زنجان» از دیگر پروژه های ارتباطی افتتاح شده بود که در راستای تعهد به اجرای پروژه های توسعه روستایی USO و اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار، انجام شد.

با افتتاح سایت های روستایی استان های فارس و زنجان، مجموع سایت های روستایی همراه اول از ابتدای اجرای پروژه USO، در سراسر کشور به ۵۵۳۵ سایت در ۱۰۲۷۶ روستا رسید.

میزان پوشش همراه اول با افتتاح پروژه های امروز، در استان فارس به ۱۴۲۴ روستا با ۶۳۶ سایت جدید و ارتقای تکنولوژی در طرح USO رسید. در زنجان هم پوشش اپراتور اول تلفن همراه کشور با ۱۹۴ سایت جدید و ارتقای تکنولوژی، به ۲۵۶ روستای بالای ۲۰ خانوار در پروژه USO رسید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا