نتانیاهو: با تحریم‌ گردان اسرائیلی مقابله می‌کنیم

رسانه ها از خشم سران اسرائیلی از تحریم های احتمالی واشنگتن علیه گردان «نیتسح یهودا» وابسته به ارتش اسرائیل خبر دادند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که با تحریم‌هایی که علیه هر واحد نظامی اسرائیل به دلیل نقض حقوق بشر اعمال شود، مقابله خواهد کرد. 

بر اساس این گزارش، منابع آمریکایی گزارش دادند که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا ممکن است تحریم هایی را علیه یک یگان نظامی افراطی اسرائیل به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری اعلام کند. 

رسانه‌های اسرائیلی شنبه گذشته گزارش دادند که تحریم‌های مورد انتظار شامل حذف این یگان نظامی از دریافت کمک‌های نظامی آمریکا به ارتش اسرائیل یا مشارکت آن در آموزش مشترک با ارتش آمریکا می شود.

پیش از این، رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه گردان «نیتسح یهودا» وابسته به ارتش اسرائیل خشم سران اسرائیل را برانگیخته است و عده‌ای آن را عبور از خطوط قرمز توصیف کرده‌اند.

«ایتامر بن گویر» وزیر امنیت داخلی اسرائیل در این باره گفت که تصمیم آمریکا برای تحریم گردان نیتسح یهودا خطرناک است و از خطوط قرمز عبور می‌کند.

«بنی گانتز»، وزیر کابینه جنگ اسرائیل نیز گفت که اعمال تحریم‌های آمریکا علیه یک یگان ارتش یک اقدام خطرناکی است و من برای جلوگیری از این تصمیم گیری تلاش خواهم کرد‌.

«بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت که اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ارتش اسرائیل جنون مطلق و تلاشی برای تحمیل کشور فلسطین بر ماست..

هشدار سازمان همکاری اسلامی و الازهر درباره حمله به رفح
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سه =

دکمه بازگشت به بالا