رد صلاحیت نماینده منتخب ورامین پس از انتشار فیلی جنجالی از او در فضای مجازی

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ورامین گفت: انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک به دلیل رد صلاحیت نفر اول، به دور دوم کشیده شد.

سیدمحمد زاهدی شامگاه دوشنبه در گفت‌وگویی اظهار داشت: صحت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا تایید شده، اما صلاحیت نفر اول رد شده است.

وی با تأکید بر این که صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ورامین، پیشواو قرچک تایید شده اظهار داشت: به استناد ماده ۶۵ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و اسناد جدید ارائه شده، فقط صلاحیت نفر اول انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه توسط شورای نگهبان رد شده و انتخابات با نفرات دوم و سوم به دور دوم رفته است.

زاهدی تصریح کرد: دولت و شورای نگهبان، خود را موظف می دانند تا از آراء مردم صیانت کنند لذا هیچ خللی در تایید صحت برگزاری انتخابات وجود ندارد و انتخابات دیار ۱۵ خرداد با سلامت برگزار شده است.

معاون سیاسی فرمانداری ورامین گفت: دلیل واضح و روشن تایید صحت انتخابات در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک، به دور دوم رفتن انتخابات است که نشان دهنده تایید برگزاری انتخابات در یازدهم اسفند ماه است.

به گزارش اعتماد نو، رد صلاحیت مهدی زمانی افشار به عنوان منتخب مردم ورامین پس از آن صورت گرفت که یک فایل ویدئویی از او در فضای مجازی پخش شد که در آن وی از الفاظی رکیک استفاده می کرد.

در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، علی خزائی به عنوان نفر دوم و حسین نوش‌آباد حائز رتبه سوم شده بودند که در دور دوم انتخابات برای کسب یک کرسی حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک با یکدیگر رقابت می‌کنند.

چین و روسیه درحال خندیدن به اختلاف شدید میان آمریکا و متحدانش هستند
هم اکنون بخوانید

پیش از این مهدی زمانی افشار منتخب مردم حوزه انتخابیه ورامین ، قرچک و پیشوا در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شده بود.

پیشتر به گفته محسن اسلامی رییس ستاد انتخابات کشور مهدی زمانی افشار با ۳۰ هزار ۴۶۳ رای به عنوان منتخب مردم ورامین ، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی مشخص و راهی بهارستان شد.

وی جمع آمار ماخوذه صحیح این حوزه انتخابیه را ۱۲۴ هزار و ۵۵۳ رای اعلام کرد.

مردم این حوزه انتخابیه با حضور در ۴۲۰ شعبه اخذ رأی در پنج حوزه اصلی و فرعی، به منتخبان خود در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، رأی دادند.

از مجموع ۴۲۰ شعبه اخذ رأی ثابت و سیار، ۱۵۹ شعبه در مرکز حوزه انتخابیه و بخش مرکزی ورامین، ۳۱ شعبه در بخش جوادآباد، ۱۵۰ شعبه در شهرستان قرچک، ۶۰ شعبه در مرکز شهرستان پیشوا و ۲۰ شعبه در بخش جلیل‌آباد پیشوا مستقر است.

حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا