گزارش اف‌بی‌آی: حماس باقی خواهد ماند و جنگ غزه پایان نمی‌یابد

روزنامه عبری زبان معاریو روز سه‌شنبه فاش کرد که گزارش اطلاعاتی منتشر شده از سوی دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) تاکید می‌کند که جنبش حماس ادامه می‌یابد و جنگ غزه در آینده نزدیک پایان نخواهد یافت.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، این روزنامه در گزارش سالانه «ارزیابی ریسک‌ها» منتشر شده توسط جامعه اطلاعاتی آمریکا، بخش مربوط به نظارت بر خطرات پیش روی رژیم صهیونیستی را برجسته کرده است.

معاریو نوشت این گزارش برآوردهایی درباره آینده دولت بنیامین نتانیاهو در سایه جنگ ارائه می‌کند که به اعتقاد او سال‌ها ادامه خواهد داشت و پایان آن در آینده نزدیک دیده نمی‌شود.

بخش مربوط به رژیم صهیونیستی که توسط کارشناسان آمریکایی از اداره تحقیقات فدرال ضمن گزارش جامع سالانه جامعه اطلاعاتی ایالات متحده تهیه شده است، برآورد کرده که «جنگ در نوار غزه در آینده نزدیک به پایان نخواهد رسید».

نگارندگان این گزارش بر این باورند که رژیم صهیونیستی در برابر عملیات حماس در سال‌های آینده آسیب‌پذیر خواهد ماند و این عملیات خطرات و عواقبی را به همراه خواهد داشت که امنیت کابینه نتانیاهو را تهدید می‌کند.

معاریو در این گزارش نکته‌ای را نقل کرد که می‌گوید: امکان ندارد اسرائیل در نابودی کامل جنبش حماس موفق شود و ارتش اسرائیل به این هدف نزدیک نیست.

در این گزارش به اعتماد صهیونیست‌ها به دولت نتانیاهو و شرکای راست‌گرای او اشاره شد و تخمین زد که این اعتماد رو به کاهش است و بحران از دست دادن اعتماد به نتانیاهو و دولتش در حال عمیق‌تر شدن است.

در این گزارش با خواندن رویدادهای جاری و تعدادی از تحولات پیش بینی شده بود که تظاهرات و موج اعتراضات اجتماعی «عظیم» علیه کابینه نتانیاهو که خواستار استعفای او هستند، ناگزیر از سر گرفته شود.

حمله موشکی رژیم صهیونیستی به حومه غربی القنیطره
هم اکنون بخوانید

این گزارش با ارزیابی خطرات پیش روی رژیم صهیونیستی نتیجه گرفت که «توانایی نتانیاهو برای باقی ماندن در سمت نخست وزیری و همچنین توانایی ائتلاف حاکم برای بقا در خطر است».

این گزارش با اشاره به اینکه «حماس برای سال‌های آینده به (مقاومت) در برابر اشغالگران ادامه خواهد داد»، اشاره کرد که در دوره آتی، شتاب و مشغله‌های آمریکا از عرصه اسرائیل به عرصه جنگ روسیه و اوکراین تغییر خواهد کرد.

این گزارش همچنین آینده تشدید تنش بین اسرائیل و حزب‌الله لبنان را روشن و اشاره می‌کند که تنها سناریویی که می‌تواند طرف مقابل را به آتش‌بس سوق دهد، دستیابی به توافق درخصوص توقف جنگ در غزه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا