هشدار جهاد اسلامی نسبت به تبعات محدودیت ورود به مسجد الاقصی

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نسبت به طرح‌های خصمانه نخست وزیر و وزرای رژیم صهیونیستی برای اعمال محدودیت بر ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی طی ماه مبارک رمضان هشدار داد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد: ‌«ما نسبت به طرح‌های خصمانه بنیامین نتانیاهو و وزرای کابینه او برای اعمال محدودیت بر ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی طی ماه مبارک رمضان هشدار می‌دهیم.»

براساس گزارش شبکه المیادین، جنبش جهاد اسلامی همچنین تصریح کرد که این محدودیت‌ها بیانگر آن است که دشمن مسجد الاقصی را به عنوان بخشی از طرح‌های برنامه‌ریزی شده برای کوچاندن فلسطینیان و یهودی‌سازی این مسجد هدف قرار داده است.

این جنبش همچنین اعلام کرد هدف قرار دادن محل عروج پیامبر اکرم (ص) از سوی دشمن به منزله تجاوز علیه امت عربی و اسلامی است که مواضع ضعیف سازمان‌هایی که به دنبال عادی‌سازی روابط هستند را تشویق می‌کند.

پیشتر نیز جنبش حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «موافقت بنیامین نتانیاهو تروریست با پیشنهاد «ایتامار بن گویر» وزیر افراط‌گرای امنیت داخلی مبنی بر محدود کردن ورود فلسطینیان داخل سرزمین‌های اشغالی به مسجدالاقصی در ماه مبارک رمضان، امتداد جنایت صهیونیست‌ها و جنگ مذهبی به رهبری گروه شهرک نشینان افراطی در دولت اشغالگر تروریست علیه ملت فلسطین و نقض آزادی عبادت در مسجد الاقصی است.»

حماس تاکید کرد که این تصمیم نشان‌دهنده «قصد اشغالگران برای تشدید تجاوزات خود به مسجد الاقصی در ماه رمضان است».

پیشتر شبکه ۱۳ عبری‌زبان گزارش کرده بود که بنیامین نتانیاهو تصمیم ایتامار بن گویر مبنی بر محدود کردن ورود فلسطینیان به داخل مسجدالاقصی در ماه رمضان را قبول کرد.

ابراز نارضایتی واشنگتن از تشدید تحرکات اسرائیل علیه ایران
هم اکنون بخوانید

قبل از آن شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد ایتامار بن گویر از کابینه این رژیم خواست تا مانع ورود فلسطینیان زیر ۷۰ سال ساکن کرانه باختری، شهر قدس و داخل سرزمین‌های اشغالی به مسجد الاقصی شود.

سیاست امنیتی رژیم صهیونیستی برای ماه رمضان، به ویژه اجازه ورود نمازگزاران به قدس اشغالی، یک معضل و منبع اختلاف در کابینه بنیامین نتانیاهو بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

دکمه بازگشت به بالا