هدف قرار گرفتن یک کشتی انگلیسی در عدن

سازمان تجارت دریایی انگلیس از حادثه‌ای جدید در شرق عدن یمن خبر داد.

به گزارش ایسنا، سازمان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد: گزارشی را درباره حادثه‌ای در مسافت ۱۰۰ مایلی شرق عدن یمن دریافت کردیم.

در این باره شرکت مربوط به امنیت کشتی روبی مار گفت ۲ موشک از سمت یمن به کشتی شلیک شد و خدمه کشت به سلامت تخلیه شدند.

به نقل از الجزیره، پیش از این سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام عملیات جدید توسط ارتش این کشور علیه یک کشتی انگلیسی و یک پهپاد آمریکایی خبر داده بود.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (دوشنبه) اعلام کرد ارتش این کشور یک کشتی انگلیسی «RUBYMAR» را در خلیج عدن هدف قرار داده است.

ارتش یمن از زمان شروع جنگ رژیم صهیونیستی در غزه این رژیم را در دریای سرخ تحت محاصره دریایی قرار داده است.

شبکه المیادین در این باره به نقل از منابعی که آنها را «خاص» توصیف کرده است، گزارش داد: کشتی انگلیسی «RUBYMAR» که در خلیج عدن هدف قرار گرفته شد حامل «آمونیاک» بود.

منابع المیادین گفتند: پس از اصابت تسلیحات دریایی یمن به این کشتی، آتش گرفت و پس از ناکام ماندن تلاش‌ها برای نجات، شروع به غرق شدن در دریا کرد.

این منابع اعلام کردند: این کشتی با سلاح‌های جدید و دقیق هدف قرار گرفت که تا بدین لحظه از آنها رونمایی نشده است.

منابع نظامی یمنی درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی در عملیات جدید نیروهای مسلح یمن نیز گفتند: پس از سرنگونی تعدادی از پهپادهای MQ۹ در یمن، این پهپادها توسعه یافته و مدرن شده‌اند، اما با تسلیحات پدافندی جدید با آن مقابله شد.

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| علیزاده به دیدار رده‌بندی رسید
هم اکنون بخوانید

این منابع همچنین گفتند آمریکا از ساقط کردن این پهپاد متعجب و غافلگیر شده‌ است.

در این باره شرکت امنیتی انگلیس اعلام کرد: مالک و اپراتور کشتی انگلیسی «RUBYMAR» که هدف حمله نیروهای یمنی قرار گرفت، در حال بررسی گزینه‌های یدک کش آن از خلیج عدن است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز اعلام کرد که ارتش این کشور یک کشتی انگلیسی «RUBYMAR» را در خلیج عدن هدف قرار داده است.

طبق گزارش شبکه المسیره،‌ وی در این باره گفت: در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین در غزه و در پاسخ به تجاوزات به یمن، نیروی دریایی یمن این کشتی را با موشک‌های دریایی مناسب هدف قرار داد.

یحیی سریع اعلام کرد: به یاری خداوند این حمله به صورت مستقیم و دقیق انجام شد.

وی از وارد شدن خسارت شدید به این کشتی و تخلیه ایمن کادر آن خبر داد و گفت: این کشتی از حرکت بازمانده و در معرض غرق شدن قرار دارد.

یحیی سریع همچنین اعلام کرد که ارتش یمن پهپاد MQ۹ را که درحال انجام اقدامات خصمانه در الحدیده بود رهگیری و سرنگون کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − هفت =

دکمه بازگشت به بالا