هشدار سازمان همکاری اسلامی و الازهر درباره حمله به رفح

سازمان همکاری اسلامی و الازهر نسبت به حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در نوار غزه هشدار دادند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای حملات هوایی گسترده رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه را محکوم و اعلام کرد: این حملات منجر به شهادت و زخمی شدن صدها فلسطینی شد که بیشتر آنها زن و کودک هستند. این حملات نشان دهنده نادیده گرفتن هشدارهای بین‌المللی نسبت به سرانجام حمله به شهری است که بیش از یک و نیم میلیون فلسطینی به آنجا پناه برده‌اند.

به نقل از الجزیره، این سازمان نسبت به خطر گسترش حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی که منجر به نسل کشی و عمیق کردن بحران انسانی در نوار غزه و کوچاندن اجباری ملت فلسطین می‌شود، هشدار داد.

در این بیانیه آمده است: اقدامات اسرائیل در غزه به چالش کشیدن حکم دیوان بین المللی دادگستری است. این دادگاه از اسرائیل خواست تدابیر فوری را برای ممانعت از نسل کشی در غزه اتخاذ کند.

این سازمان همچنین ادامه تجاوزات و اقدامات تحریک آمیز شهرک نشینان علیه شهروندان فلسطینی و اراضی و مقدسات آنها در کرانه باختری از جمله قدس شرقی را محکوم کرد.

سازمان همکاری اسلامی از جامعه بین‌المللی به ویژه شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود در قبال لزوم توقف فراگیر جنگ غزه و تضمین ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه عمل کند.

موسسه الازهر در مصر نیز در بیانیه‌ای حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهر رفح را محکوم کرد و هشدار داد: در صورتی که همچنان در قبال طرح جنایتکارانه و خطرناک اسرائیل برای یورش به رفح سکوت کنیم شاهد یک فاجعه انسانی بی‌سابقه خواهیم بود. باید در مقابله با جنایات اسرائیل در رفح متحد شویم.

"طرح جدید" عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن/ انصارالله: طرح سعودی چیز جدیدی ندارد
هم اکنون بخوانید

در این بیانیه آمده است: عدم امدادرسانی به فلسطینی‌ها منجر به مرگ ده‌ها هزار بی‌گناه خواهد شد. ما از جامعه بین‌المللی و گروه‌های فعال می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال این تهدید فاجعه بار عمل کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی یکشنبه گزارش دادند ارتش این رژیم طرح عملیاتی را برای انجام عملیات زمینی در رفح تصویب کرده است. این در حالی است که هشدارهای منطقه‌ای و بین‌المللی درباره حمله زمینی به رفح افزایش یافته است چرا که صدها هزار آواره فلسطینی به این منطقه پناه برده‌اند.

جنگ در نوار غزه برای صد و سی و یکمین روز ادامه دارد و حملات اشغالگران سراسر این باریکه را در برگرفته و هشدارهایی درباره خطرات حمله به شهر شلوغ رفح که مردم از شمال و مرکز نوار به آن آواره شده‌اند، افزایش یافته است.

براساس گزارش وزارت بهداشت غزه تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهر) تاکنون به ۲۸ هزار و ۴۷۳ تن و تعداد زخمی‌ها به ۶۸ هزار و ۱۴۶ تن رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

دکمه بازگشت به بالا