روایت امیر عبداللهیان از رایزنی‌های رییسی و پوتین در کرملین

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رایزنی و گفت وگوی ۵ ساعته روسای جمهور ایران و روسیه در مسکو گفت : بخش مهمی از مذاکرات بر موضوع فلسطین تمرکز داشت.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، حسین امیر عبداللهیان در شبکه اجتماعی ایکس در گزارشی از سفر یک روزه ابراهیم رئیسی به مسکو و دیدار روسای جمهور ایران و روسیه نوشت: «پنج‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲/ طی سفری کوتاه، مذاکرات و دیدار کاری مهم روسای جمهور ایران و ‌روسیه در کرملین مسکو بمدت پنج ساعت انجام شد.

بخش مهمی از مذاکرات بر موضوع فلسطین تمرکز داشت. طرفین بر ضرورت توقف فوری جنگ و نسل‌کشی در غزه و کرانه، توقف کوچ اجباری ساکنان غزه و گشایش بی‌درنگ مرز رفح برای ارسال کمک‌های گسترده انسانی به سراسر غزه تاکید داشتند. روسیه به ابتکار عمل می‌اندیشد.

در ادامه، مناسبات دوجانبه شامل امور بانکی- پولی، ترانزیت، راه آهن، همکاری نیروگاهی، کشاورزی، انرژی، علمی، دانشگاهی، فناوری، گردشگری، صنعت…) و همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مورد توجه و پیگیری دو رییس جمهور قرار گرفت.»

چشم‌انداز روشنی برای جذب دانشجوی خارجی در ایران وجود دارد/ با وجود سطح علمی بالا، ارزان‌ترین کشور در حوزه تحصیل علم در جهان هستیم
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا