لغو یک عملیات بزرگ نظامی به دستور نتانیاهو

با تشدید تنش‌ها و رویارویی جبهه مقاومت با نیروهای اشغالگر در غزه و منطقه مرزی جنوب لبنان، یک گزارش مطبوعاتی حاکی از آن است که نتانیاهو از یک «عملیات نظامی بزرگ» که توسط سرویس‌های امنیتی و توسط شخص گالانت تایید و حمایت شده بود، ممانعت کرد. این مساله باعث نارضایتی در محافل نظامی رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایسنا، یک گزارش مطبوعاتی شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از یک «عملیات نظامی بزرگ» که توسط سرویس‌های امنیتی مطرح شده بود، جلوگیری کرد؛ عملیاتی که از حمایت یوآو گالانت، وزیر جنگ برخوردار بود و این طرح در مذاکرات امنیتی پشت درهای بسته‌ که اخیراً برگزار شد، پیشنهاد شده بود.

بر اساس این گزارش، طرح «عملیات بزرگ نظامی» طی مذاکراتی که در روزهای اخیر برگزار شد، با توجه به تمایل رهبری نظامی به انجام «عملیات در بخش‌های مختلف» با هدف «تغییر معادله» و بازگرداندن وجهه ارتش اشغالگر مطرح شد.

این گزارش که توسط کانال ۱۲ عبری گزارش شد به یک «درام واقعی» بین رهبری ارشد در سطوح نظامی و سیاسی اشغالگران اشاره دارد، در حالی که گزارش‌های مطبوعاتی اشاره کردند که صحبت از «حمله پیشگیرانه» علیه حزب الله لبنان مطرح بوده است.

رهبری نظامی در ارتش اشغالگر مشتاقانه منتظر است تا از طریق این عملیات ثابت کند که «شکست‌هایی» که حمله گردان‌های القسام در ۷ اکتبر به رژیم صهیونیستی وارد کرد، «منعکس کننده توانایی‌های اطلاعاتی و نظامی» ارتش این رژیم نیست.

طبق گزارش شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو به عنوان رئیس قوه مجریه در آخرین لحظات مانع انجام این عملیات نظامی بزرگ شد.

واکنش خانه سینما به ابطال تشکیل انجمن‌های صنفی/ پررنگ شدن شائبه‌ ثبت اصناف خانه سینما در وزارت کار
هم اکنون بخوانید

این شبکه عبری زبان به نقل از منابعی اعلام کرد، این عملیات، فرصتی بود که احتمال دارد تکرار نشود و این عملیات ممکن بوده توازن قوا را پس از شکست نظامی و اطلاعاتی هفتم اکتبر صهیونیست‌ها (آغاز عملیات طوفان الاقصی) تغییر دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + دو =

دکمه بازگشت به بالا