منطقه نظاره گر جنایات اسرائیل باقی نخاهد ماند

به گزارش اعتماد نو به نقل از خبرگزاری فارس، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز یکشنبه تأکید کرد که اگر جنگ علیه غزه متوقف نشود، گسترش جبهه‌های جنگ هم بعید نیست.

امیرعبداللهیان به شبکه خبری الجزیره گفت: به رژیم صهیونیستی از طریق حامیانش اعلام کردیم که اگر از جنایات خود در غزه دست برندارد، دیگر فردا دیر خواهد بود.  ایران نمی‌تواند صرفا نظاره‌گر این وضعیت باشد. اگر دامنه جنگ گسترش پیدا کند، خسارات سنگینی به آمریکا نیز وارد خواهد شد.

وزیر امور خارجه ایران ابراز امیدواری کرد که تلاشهای سیاسی مانع از گسترش جنگ شود؛ زیرا هیچ کس نمی‌داند که بعدا چه اتفاقی رخ نخواهد داد.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه ادامه حملات صهیونیستها و فقدان راهکار سیاسی باعث شعله‌ور شدن وضعیت خواهد شد، خاطر نشان کرد: احتمال دارد وضعیت از کنترل خارج شود. منطقه و کنشگران حاضر در آن، نظاره‌گر نخواهند ماند.

وی با اشاره به اینکه موضوع اسرا برای مقاومت فلسطین یک خط قرمز است، تصریح کرد: حزب الله نیز خطوط قرمز را تعیین کرده و در هر مرحله‌ای، اقدامات مناسب را انجام خواهد داد. به صهیونیستها هم می‌گویم که اگر خواستار جنگ هستید، با نظامیان بجنگید، نه زنان و کودکان.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در دوحه حضور دارد، امروز در ادامه رایزنی‌هایش با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با اشاره به گفت‌وگوهای تلفنی شب گذشته رئیس جمهور با امیر قطر و نیز تشریح نتیجه مشورت‌های منطقه‌ای خود با مقامات کشورهای منطقه، بر ضرورت تحرک جمعی کشورهای اسلامی برای پایان بخشیدن به جنایات جنگی رژیم آپارتاید صهیونیستی علیه شهروندان غزه تاکید کرد.

انتقاد وزیر خارجه ترکیه از سوئد
هم اکنون بخوانید

امیرعبداللهیان افزود: در صورت ادامه حملات رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و مردم بی دفاع غزه، هیچکس نمی‌تواند کنترل اوضاع و عدم گسترش دامنه درگیری‌ها را تضمین کند.

وی در این زمینه افزود: آمریکا که دیگران را به خویشتنداری توصیه می‌کند، خود به چنین توصیه ای ملتزم نیست و حمایت‌های همه جانبه خود را از رژیم صهیونیستی تقویت کرده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: آنهایی که علاقه‌مند هستند که دامنه جنگ و بحران توسعه نیابد، ضرورت دارد مانع حملات وحشیانه جاری رژیم صهیونیستی علیه شهروندان و غیرنظامیان در غزه شوند.

امیرعبداللهیان با اشاره به گفت‌وگوهای خود با مسؤولان عالیرتبه جنبش حماس در بیروت و دوحه گفت: مسؤولان این جنبش تاکید کردند که با نگاه اسلامی و انسانی، رسیدگی به موضوع اسرای غیرنظامی را با اولویت در برنامه خود دارند و اگر شرایط میدانی فراهم شود، در این زمینه اقدام لازم را انجام خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =

دکمه بازگشت به بالا