زمان‌ پخش ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان از تلویزیون اعلام شد

 زمان‌ پخش ویژه‌برنامه‌های ماه رمضان از تلویزیون اعلام شد


به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، ویژه برنامه‌های سحرگاهی، افطاری، مناجات‌خوانی و … از جمله تدارکات شبکه‌های سیما برای ماه مبارک رمضان است.


ویژه برنامه‌های شبکه های سیما در ماه مبارک رمضان به شرح زیر است:


شبکه یک سیما


شبکه یک در سحرگاهان ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه «ماه خدا» به صورت زنده تا لحظات ملکوتی اذان صبح مهمان خانه‌های روزه‌داران خواهد بود. این برنامه امسال نیز با اجرای حسن سلطانی پخش می‌شود.


شبکه یک در لحظات ملکوتی افطار برنامه «مردم دوست‌داشتنی» را برای پخش تدارک دیده است که به صورت زنده روانه آنتن می شود.


ترتیل خوانی جزء قرآن کریم هر روز ساعت ۶ صبح به صورت زنده از حرم مطهر امام رضا (ع) پخش می‌شود. آیت‌الله مصباح یزدی درباره موضوع عبرت‌های بنی‌اسرائیل سخنرانی خواهد کرد. مناجات خوانی هم با صدای حاج منصور ارضی و حاج مهدی سلحشور (ضبطی) ساعت ۲ بامداد به روی آنتن این شبکه می‌رود.


شبکه یک سیما برنامه «کلمه» را درخصوص مباحث معرفتی با اجرای وحید یامین پور پخش می‌کند.


درس‌هایی از قرآن همراه با تلاوت مجلسی و «آفتاب شرقی» با کارشناسی حجت‌الاسلام فلاح‌زاده از این شبکه پخش خواهد شد.


شبکه دو سیما 


ویژه برنامه سحرگاهی «صبح روز بعد» با اجرای فرزاد جمشیدی به صورت زنده هر سحرگاه از ساعت ۴ تا ۶ پخش می‌شود.


این شبکه ترتیل خوانی کلام‌الله را از حرم احمدبن موسی کاظم (ع) )شاهچراغ( هر روز برای روزه داران به روی آنتن می‌فرستد. حجت‌الاسلام حسین انصاریان هم از حسینیه همدانی‌ها هر روز ساعت ۶ صبح سخنرانی می‌کند که تکرار آن بعد از اذان ظهر است.


مناجات خوانی حاج محمود کریمی به صورت زنده از ساعت ۱۵ دقیقه بامداد از حرم شمس‌الشموس علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) پخش می‌شود.


شبکه دو برنامه «دورهمی» را برای پخش در شبانگاه‌های ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است.


این شبکه همچنین یک برنامه تولیدی با عنوان «چند روایت معتبر» را پخش می‌کند. 


شبکه سه سیما 


شبکه سوم برنامه «ماه من» را با کارشناسی حجت‌الاسلام پناهیان، آقامیری و خضری برای روزه داران ماه خدا تدارک دیده است.


برنامه «محفل» شبکه سه با اجرای رسالت بوذری و با پنج کارشناس حامد شاکرنژاد، احمدابوالقاسمی، حجت‌الاسلام قاسمیان، حسنین حلو از عراق و رضوان درویش از سوریه در هنگام اذان مغرب به روی آنتن می‌رود.


ترتیل خوانی این شبکه از حرم حضرت معصومه (س) زنده و مستقیم با تفسیر کوتاه حجت‌الاسلام دکتر محمد حاجی ابوالقاسم ساعت ۱۴و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی ساعت ۱۰ صبح از حرم حضرت معصومه(س) پخش می شود.


«ابد» با موضوع یادآوری مرگ و میان برنامه‌های احکام به زبان ساده نیز از دیگر برنامه‌های شبکه سه سیما خواهد بود.


شبکه چهارسیما 


برنامه پرمخاطب و پرطرفدار «زندگی پس از زندگی» همچون سال‌های گذشته با روایتی از تجربیات افرادی که گوشه‌ای از عالم غیب را تجربه کردند از شبکه چهار پخش می‌شود.


برنامه ویژه سحر شبکه چهار با نام «سحوری» با اجرای علیرضا مختارپور لحظات نابی را تا اذان صبح برای مهمانان ضیافت الله در نظر دارد.


تلاوت جزء قرآن کریم را از حرم مطهر حرم احمدبن‌موسی (ع) شاه‌چراغ به صورت زنده ساعت ۱۳:۳۰ پخش می‌کند.


سخنرانی سیدمهدی میرباقری از ۱۵ فروردین ماه ساعت ۱۴:۳۰ در جدول پخش شبکه چهار قرار می گیرد. فضای مسجد مقدس جمکران هم در سحرگاه با مناجات خوانی حجت‌الاسلام میرزامحمدی عطرآگین خواهد شد.


برنامه «سوره» نیز از دیگر برنامه های شبکه چهار خواهد بود.


شبکه پنج سیما


«مهمانی مامان» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمدصادق بکتاشیان در ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۶:۱۵ از شبکه پنج پخش می‌شود. 


این ویژه برنامه تولیدی در ۲۶ قسمت روایت تعدادی از دانش‌آموزان دختر دهه ۹۰ است که به مهمانی یک مادر شهید می روند و با حضور در منزل شهید جشن تولد برای شهید می‌گیرند. 


گروه معارف همچنین در ایام ماه مبارک رمضان ویژه برنامه افطار را با عنوان «تانیایش» از مشهد مقدس پخش می کند. 


این برنامه هر شب ساعت ۱۸ با اجرا و کارشناسی حجت‌الاسلام مسلم داوودی نژاد پخش می‌شود. 


این برنامه با به تصاویر کشیدن صحن و سرای حرم امن رضوی، سفره‌های احسان افطار، حضور مردم و … به روی آنتن می‌رود. 


همچنین برنامه «تا نیایش» با محوریت شاد زیستن با اجرا و کارشناسی حجت‌الاسلام دکتر مسلم داودی‌نژاد در ۱۳ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای صبح‌ها نیز روی آنتن می‌رود. 


برنامه «انس با قرآن کریم» با هدف تلاوت روزانه یک جزء از قرآن مجید از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و با اجرای غلام رضا احمدی پخش می شود. این برنامه در ماه مبارک هر روز بعد از اذان ظهر پخش می‌شود.


برنامه ی «پرواز» ویژه ماه مبارک رمضان از گلزار شهدای بهشت حضرت زهرا (س) ساعت ۲ بامداد از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد. 

ملکه زیبایی ایران چه تفاوتی با جوامع غربی دارد؟
هم اکنون بخوانید


این برنامه با فرمی جدید، هر بامداد میزبان یکی از کارشناسان مذهبی و یکی از مداحان اهل بیت است و ارائه نکات اخلاقی و تبیین سبک زندگی شهدا از ویژگی های بارز برنامه پرواز است. 


همچنین در سحر های ماه مبارک رمضان ویژه برنامه «قرار بهشت» با اجرای مجید یراق بافان و کارشناسی مهدی امین فروغی از کربلای معلی پخش می شود.


این برنامه به همت گروه معارف شبکه پنج سیما هر بامداد ساعت ۲:۳۰ پخش می شود.


سریال طنز «ماهچراغ» نیز در ماه مهمانی خدا هر شب ساعت ۲۲ پخش می شود. 


فصل سوم مجموعه نمایشی و طنز ماهچراغ به کارگردانی و تهیه گنندگی آرش داودی قصه آدم‌ها است، قصه ی جوانانی است که پر از امید و آرزو هستند. جوانانی که در پی یک فرصت‌اند تا دنیایی بهتر برای خود و اطرافیان بسازند، ماهچراغ داستان شش جوان است که برای رسیدن به دنیایی بهتر دل به دل هم می‌دهند و مدیریت یک کافه را به دست می‌گیرند تا هر بار و با آمدن هر مهمان و مشتری زندگی بیاموزند.


شبکه افق سیما


ویژه برنامه سحرگاهی شبکه افق هم با نام «وقت سحر» از آنتن این شبکه با اجرای حامد عسکری پخش می‌شود.


شبکه افق از حرم مطهر امام رضا(ع) صحن گوهرشاد هر روز مراسم ترتیل خوانی را پخش می‌کند. مناجات‌خوانی حاج محمود کریمی نیز هر بامداد از حرم مطهر امام رضا (ع) از شبکه افق پخش می‌شود.


مستند رئالیتی شو قرآنی «سرزمین ستارگان» از شبکه افق پخش خواهد شد. در این مجموعه مستند دو حافظ قرآن در جلسات خانگی قرآن نقاط دورافتاده ، صعب‌العبور کشور شرکت می کنند. 


برنامه «چشمه» با محوریت معرفی مساجد نمونه و تراز هنگام افطار از شبکه افق پخش می‌شود.


شبکه آموزش


شبکه آموزش هم ویژه برنامه افطاری خود را برای مخاطبان خود به روی آنتن می‌فرستد که رویکرد آن گفت‌وگو با چهره‌های علمی کشور درباره سبک زندگی اسلامی- ایرانی است.


برنامه‌های «دوربین ۷» و «واکنش سریع» این شبکه به انعکاس رویدادهای ماه مبارک رمضان و گزارش برنامه هیات‌های مذهبی می‌پردازد.


شبکه جهانی جام جم 


شبکه جام جم هم با «سفره نور» با اجرای علیرضا مرتضوی مهمان روزه داران در زمان افطار است.


مراسم ترتیل خوانی این شبکه از مراکز اسلامی لندن یا هامبورگ ساعت ۱۷و مناجات خوانی مهدی سماواتی نیز برای علاقه مندان پخش می‌شود. 


«رواق» با موضوع رمضان در کشورهای اسلامی نیز از شبکه جام جم پخش می‌شود.


شبکه قرآن و معارف سیما


ویژه برنامه سحرگاه ماه مبارک در این شبکه برنامۀ «دل آرام» است که از حرم رضوی به تهیه کنندگی صفدری است که این برنامه را با بخش های ویژه ای چون دعوت از جامعه قرآنی، مناجات خوانی اقوام شهرهای ایرانی، دعوت کارشناس (هدایت) و دعای سحر به صورت زنده پخش خواهد کرد.


«دریاب» ویژه برنامۀ لحظه افطار است که به موضوع بررسی سیره علما و سلوک رفتاری خانواده علمای شهیر ایران با حضور کارشناسان، فرزندان، شاگردان و منسوبین علما پرداخته است. همچنین شعرخوانی شعرا با بخش‌های زیبا و جذاب نمایشی و اماکن دیدنی از شهر مقدس قم، در وقت افطار تدارک دیده شده است. این برنامه هر روز به مدت ۷۵ دقیقه به صورت زنده، قبل از افطار پخش می شود. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده حمیدرضا امینیان است و اجرای آن را سیدکاظم احمدزاده برعهده دارد.


ترتیل خوانی هر روز ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه از مسجد مقدس جمکران پخش می شود.


برنامه «تحدیر» (تند خوانی قرآن کریم) که نخستین بار و با شکل و قالب متفاوت به تلاوت آیات قرآنی می پردازد و علاقمندان و مخاطبان قرآنی می توانند با حداقل زمان و تلاوت هر روز یک جزء قرآن کریم، در ایام ماه مبارک رمضان به اتمام برسانند.


سخنرانی آیت الله میرباقری و ادعیه و مناجات خوانی حاج محمد طاهری در شب‌های ماه مبارک رمضان به مدت ۱۰ شب از کربلا معلی به صورت زنده پخش می‌شود.


همچنین به مدت ۲۰ شب مناجات خوانی در حسینیه چهارده معصوم تهران به صورت زنده توسط مداح اهل بیت حاج محمد طاهری پخش می گردد. تهیه کننده این برنامه حامد شاکری و محمدحسین چراغی است.


شهیدی نسب تهیه کنندۀ برنامۀ شرح دعای مکارم‌الاخلاق است که این برنامه توسط مرحوم علامه آیت‌الله مصباح یزدی تفسیر و بیان خواهد شد.


سخنرانی آیت‌الله جوادی آملی که به تفاسیر سوره های زخرف و قدر به مدت ۳۰ دقیقه هر روز و همچنین پخش سخنرانی از ایشان به صورت مجمل به مقتضای ماه مبارک رمضان از شبکه قرآن با تهیه کنندگی کوچکیان از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.


برنامه «پند نامه» به تهیه کنندگی احمد بزرگ مقام به شرح ادعیه ماه مبارک رمضان هم با عنوان پندنامه و باکارشناسی حجت الاسلام آقا تهرانی به مدت ۳۰ روز از این شبکه می پردازد. گوهر معرفت هم باکارشناسی استاد بهرام پور ویژه ماه مبارک با محوریت شرح مناجات التائبین در ۳۰ قسمت پخش خواهد شد.

«نظریه ولایت سیاسی فقیه» روانه بازار نشر شد
هم اکنون بخوانید


برنامه «شرح مسطور» عنوان برنامه دیگری است که در ماه مبارک رمضان هر روز به معرفی یک شخصیت قرآنی می پردازد. این برنامه به تهیه کنندگی کاشانی و کارشناسی و شرح این مباحث بر عهده حجت الاسلام موسوی مطلق است.


برنامه «نکات ناب» که تفسیر موضوعی قرآن کریم است توسط حجت‌الاسلام قرائتی با تهیه کنندگی جمشیدی در این ایام ارائه می شود.


«فانوس» موشن گرافیکی است با موضوعات مرتبط با ماه مبارک رمضان که در متن و نریشن آن بازطراحی مجدد صورت گرفته و از اول فروردین به عنوان میان برنامه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.


موشن گرافیک «محمد مثل گل بود»، از برنامه‌های جدید شبکه قرآن است که در زمان کوتاه به سئوالات و پرسش‌های دینی کودکان با زبان خودشان پاسخ می‌دهد. 


«احکام نوجوانان» موشن گرافیک با سبک رئال گرافیک برای آشنایی نوجوانان به مباحث احکام برای ایام ماه مبارک رمضان در ۳۰ قسمت، از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.


«گوهر معرفت» با کارشناسی استاد بهرام پور با محوریت شرح مناجات التائبین، ویژه ایام ماه مبارک رمضان که به صورت بخش های کوتاه، به تهیه کنندگی محمدعلی پوراسد است.


برنامه «ارحام» در ایام ماه مبارک رمضان با موضوع برقراری صلح و آشتی بین دو نفر به موضوعات و توصیه‌های دینی از قبیل عفو، بخشش و گذشت می‌پردازد. این برنامه با تهیه کنندگی مهرداد خسروی به روی آنتن می‌رود.


برنامه «یاد خدا» برنامه‌ای کارشناس محور که به تفسیر، اخلاق و تاریخ انبیا در سوره‌های قرآنی و احادیث توسط کارشناسان مجرب می پردازد.


پخش تلاوت‌هایی از قاریان ممتاز و برجسته جهان اسلام، در ساعات مختلف کنداکتور شبکه به مدت ۳۰ روز در نظر گرفته شده است که از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.


برنامه «صهبا» درقالب جنگ قرآنی ویژه ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ساعت ۲۲ پخش می شود.


مجموعه مستند «سفرقند» سری سوم در نوروز با عنوان «بود و نبود» به روی آنتن شبکه قرآن می‌رود. این مجموعه روایت سفر دانش‌آموزان و نوجوانان به استان‌های جنوبی کشور از جمله بندر بوشهر است که با تاریخ و قدمت آن بیشتر آشنا می‌شوند.


«روایت انسان»، «پندنامه»، «مناجات‌های ماه رمضان»، «کلید بهشت» ، «شرح مسطور» با موضوع معرفی یک شخصیت که در حوزه قرآن فعالیتی داشته است پخش می‌شود. برنامه «نمادین» با تهیه کنندگی محمدهادی سرانجام، میزگردی است که در آن فعالان حوزوی فعال در عرصه سینما در خصوص رابطه دین و سینما گفت‌وگو خواهند کرد از جمله برنامه های معارفی و مجموعه مستندهایی است که از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.


شبکه امید


برنامه سحرگاهی «سحرونه » با اجرای محمدمیرزازاده از شبکه امید پخش می‌شود. 


ساعت ۶ صبح هم مراسم ترتیل خوانی از آستان مقدس حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (ع) مشهور به امامزاده نرمی اصفهان (ضبطی) به روی آنتن می‌رود.


جزء خوانی نوجوانان هر روز ساعت ۱۲:۱۵ صبح از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها به صورت زنده از این شبکه پخش می‌شود.


شبکه امید مسابقه استعدادیابی گروه‌های جهادی «نسل قاسم» را با اجرای رامتین چیت سازان و محمدصادق تربتیان برای مخاطبان خود و روزه‌اولی‌ها پخش می‌کند.


این برنامه تلاش خود را بر نمایش فعالیت‌های خودجوش و جهادی قرار داده که سبب رشد و تعالی جامعه شده‌اند.


ویژه برنامه «الهیه» شبکه امید نیز یک مجله ترکیبی در قالب ام‌سی است که برخی از آیتم‎های آن توسط نوجوانان ساخته شده و برخی دیگر نیز ادعیه و اذکار و آداب سحرگاهی است. 


برنامه معارفی «به توان خدا» هم از شبکه امید پخش می‌شود. 


شبکه سلامت


ویژه برنامه افطار رمضان ۱۴۰۲ با نام «ماه ماه» به صورت زنده با اجرای اسماعیل باستانی به مدت ۵۰ دقیقه قبل از اذان مغرب به روی آنتن شبکه سلامت سیما می‌رود. در این برنامه بخش‌های متنوع و جذابی برای بینندگان تهیه شده و میهمانانی از حوزه سلامت به این برنامه دعوت شده‌اند.


شبکه کودک


«سر سفره خدا» ویژه برنامه سال تحویل و سحر ماه مبارک رمضان است که با اجرای حامد مدرس، امیر سهیلی، احسان مهدی در خانه ای مجاور یک مسجد هر سحر نمایش طنز اجرا می‌کنند و میزبان مهمانانی ویژه می‌شوند؛ همچنین سال تحویل این برنامه میزبان تعداد زیادی از مجریان، بازیگران و عروسک‌های حوزه کودک صداوسیماست. این برنامه موفق بعد از ۳ سال دوباره به آنتن رمضانی شبکه کودک بازمی‌گردد.


برنامه «جشن فرشته‌ها» در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت ۱۴ پخش می‌شود. این برنامه در هر قسمت به داستان یک دختر ۹ ساله و ماجراهای به سن تکلیف رسیدنش می‌پردازد.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − ده =

دکمه بازگشت به بالا