سه راهی در ژیمناستیک؛ انتخابات برگزار می‌شود؟/ چماق تعلیق، همچنان روی سر رشته مادر

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، آخرین فدراسیونی که انتخاباتش در سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود، ژیمناستیک است؛ فدراسیونی که دوره چهار ساله حضور رئیس سابق در تیر ۱۴۰۰ به پایان رسید و پس از چند ماه بلاتکلیفی، اولین سرپرست از مجموع سه سرپرست منصوب شده، دی ماه این مسئولیت را بر عهده گرفت.

ثبت‌نام از نامزدهای ریاست این فدراسیون روز ۲۶ آذر ماه به پایان رسید و ۱۱ نفر به نام‌های مجدالدین مستعان،عابد حقدادی، زهرا اینچه درگاهی، حبیب نوظهوری، سجاد نکویی، مقداد قلندپور، علی خسروی، مرتضی گلمکانی، علی یعقوبی، علی افضلی‌فرد و امید نوید اقدام به نام‌نویسی کردند.

پس از این ثبت‌نام‌ها، کار بررسی صلاحیت مدیریتی این افراد در «کمیته انطباق احراز شرایط داوطلبان» آغاز شد که در پایان، عابد حقدادی سرپرست فعلی فدراسیون، زهرا اینچه‌درگاهی رئیس سابق فدراسیون، مقداد قلندرپور دبیر پیشین فدراسیون و علی خسروی و حبیب نوظهوری مورد تایید قرار گرفتند.

 

حالا بیش از دو ماه است که پاسخ مرحله دوم تاییدیه‌ها برای این پنج نفر نیامده و با توجه به اتفاقاتی که هفته قبل در انتخابات فدراسیون کاراته رخ داد، به نظر می‌رسد شاهد آن وضعیت در ژیمناستیک هم خواهیم بود.

در بین این ۵ نفر، سه نفر شانس بیشتری نسبت به سایرین دارند؛ عابد حقدادی سرپرست فدراسیون که گفته می‌شود حمایت وزارت ورزش را در پشت خود دارد، حبیب نوظهوری از قهرمانان سابق ژیمناستیک که یک فرد موجه در جامعه ژیمناستیک محسوب می‌شود و زهرا اینچه‌درگاهی رئیس سابق فدراسیون که هنوز هم گفته می‌شود آراء قابل توجهی از مجمع به سمت او معطوف است.

جوان‌ترین فینالیست گرنداسلم استرالیا: برای رسیدن به رویای کودکی‌ام می‌جنگم
هم اکنون بخوانید

در این میان چند نکته بسیار مهم وجود دارد که در روند انتخابات و شرایط آینده فدراسیون تاثیرگذار بوده و خواهد بود.

نکته اول اینکه هنوز هم اختلاف مسئولان ورزش کشور با رئیس سابق فدراسیون وجود دارد. شنیده می‌شود چند روز قبل یکی از این مسئولان در جلسه با اینچه‌درگاهی، خواستار انصراف او شده، اما رئیس سابق این موضوع را قبول نکرده است و گفته که با قدرت وارد انتخابات می‌شود و منتظر تائید صلاحیتش است.

نکته دیگر اینکه اینچه‌درگاهی یک برگ برنده در اختیار دارد که همان ایمیل فدراسیون است. همه ارتباطات فدراسیون ایران با فدراسیون جهانی از سال گذشته تاکنون از طریق این ایمیل انجام شده و فدراسیون جهانی نیز دارنده آن را به رسمیت می‌شناسد. این همان نکته‌ای است که در روند انتخابات تاثیرگذار خواهد بود. اگر رئیس سابق فدراسیون نتواند وارد انتخابات شوند و در آن برنده نشود، شاید گزارش‌هایی از طریق همین ایمیل به FIG ارسال شود و خطر تعلیق را به دنبال داشته باشد؛ خطری که از تیر ۱۴۰۰ تاکنون همچون یک چماق بالای سر فدراسیون وجود داشته است.

نکته سوم حضور یک نماینده از فدراسیون جهانی است. این نماینده که گفته می‌شود از کشور سوریه است، به ایران می‌آید تا از نزدیک شاهد برگزاری مجمع باشد. اگر نکته‌ای خلاف اساسنامه در مجمع دیده شود و برخی افراد نیز بخواهند اطلاعات نادرست به او منتقل کنند، شاید تعلیق نزدیک‌ترین گزینه برای ژیمناستیک باشد.

به هر حال، فقط ۷۲ ساعت تا برگزاری مجمع ژیمناستیک فرصت وجود دارد و همه در تلاش هستند شرایط را به نفع خود رقم بزنند. شاید اگر تایید صلاحیت نهایی نامزدها نیاید و شرایط نیز مهیا نباشد، حتی انتخابات برگزار نشود و این فدراسیون سال ۱۴۰۱ را با سرپرست به پایان برساند.

پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − ده =

دکمه بازگشت به بالا