مختاری: در ۷۷ کیلوگرم هم در ایران بدون رقیب می‌شوم/ ۲ روز چیزی نخوردم تا در بلگراد سر وزن برسم

محمدرضا مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه چه عاملی منجر به روند صعودی او بعد از ملی‌پوش شدنش در سال ۲۰۲۱ شد، اظهار داشت: من سال ۲۰۲۱ خوب استارت زدم و برایم سال خوبی بود. در جام تختی و تورنمنت وهبی امره که حکم انتخابی تیم ملی را داشت، اول شدم و بعد از آن به عضویت تیم ملی درآمدم که به خاطر کم‌تجربگی در اسلو روی سکو نرفتم. ابتدای سال ۲۰۲۲ هم برایم خوب پیش رفت. من در جام تختی و آسیایی اول شدم و در جام تورلیخانوف هم مدال برنز گرفتم، ولی در مسابقات جهانی بلگراد نتوانستم خوب کشتی بگیرم و باختم.

وی در مورد چرایی باختش ادامه داد: یک مقدار بدنم در اُفت بود. چون بد وزن کم کرده بودم، بدنم روی تشک خالی کرد و همان کشتی اول باختم. در واقع اگر کشتی اول را رد می‌کردم شرایط طور دیگری می‌شد.

 

مختاری با اشاره به اینکه بلافاصله بعد از مسابقات جهانی بلگراد تصمیم به تغییر وزن گرفت و در امیدهای جهان هم در ۷۷ کیلوگرم کشتی گرفت، تصریح کرد: برای کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان تغییر وزن دادم، اما چون تایمی نداشتم که بدنم خوب پر کند و خوب تمرین کنم، آنجا آن‌طور که می‌خواستم نتیجه نگرفتم. من بعد از مسابقات اسلو هم تصمیم به تغییر وزن داشتم، اما گفتم یک سال دیگر هم بمانم و با مدال از ۷۲ کیلوگرم بروم که تیم افتاد روی دور بدشانسی و من هم نتوانستم نتیجه زحماتم را بگیرم. این اواخر بدنم خشک شده بود، درصد چربی‌ام روی چهار بود و برای آنکه دو کیلوگرم آخر را برای مسابقات جهانی بلگراد کم کنم، دو روز هیچ چیزی نخوردم. اصلاً به خاطر همین مسائل نتوانستم دور اول را پشت سر بگذارم.

لغو پنج دیدار هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال/ سه بازی دیگر در انتظار تصمیم‌گیری
هم اکنون بخوانید

این کشتی‌گیر شیرازی تیم ملی ضمن تأکید بر اینکه تمریناتش را آغاز کرده است، گفت: در شیراز زیر نظر مربی‌ام علی قیطاسی تمرین می‌کنم و از جام تختی چرخه را شروع خواهم کرد. آقای رنگرز گفت که برای جا افتادن در وزن ۷۷ کیلوگرم یک مقدار به زمان و تمرین بیشتر نیاز دارم و من هم در این مدت در شهر خودم تمریناتم را پیگیری کردم.

وی درباره اینکه در ۷۷ کیلوگرم رقبای سرسختی چون محمدعلی گرایی و امین کاویانی‌نژاد را در پیش خواهد داشت، عنوان کرد: کاویانی‌نژاد که قهرمان کشور شد، من ۱۰ روز قبل در فینال لیگ او را بردم. ۷۷ کیلوهای خوبی در ایران داریم که در جام تختی شرکت می‌کنند. من می‌خواهم همانطور که خودم را در ۷۲ کیلوگرم بی‌رقیب کردم، در ۷۷ کیلوگرم هم این شرایط را داشته باشم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 2 =

دکمه بازگشت به بالا