همواره مقامات تهران و رم در جهت رفع موانع کوشیده‌اند

همواره مقامات تهران و رم در جهت رفع موانع کوشیده‌اند


به گزارش ایلنا، محمدرضا صبوری در این مراسم، انقلاب اسلامی را یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های قرن بیستم خواند که موفق شد به پشتوانه نقش و حضور مردم در عرصه اجتماعی و سیاسی کشور به رهبری امام خمینی، نظامی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی را برای جامعه ایران به ارمغان آورد.


وی با ارائه آماری از دستاوردهای کشور پس از انقلاب در زمینه‌های مختلف، اعم از تولید علم، فناوری های دانش بنیان، سوادآموزی، بهداشت عمومی و حوزه‌های پزشکی و دارویی، بر ارتقای بی‌نظیر جایگاه زنان پس از انقلاب تاکید کرد و گفت: هم اکنون ۵۵ درصد دانشجویان، ۴۰ درصد پزشکان و ۳۳ درصد هیئت علمی دانشگاه‌های ایران در اختیار زنان ایرانی قرار دارد.


سفیر ایران در رم سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی ایران را مبتنی بر اصول و ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی خواند و اظهار داشت: ایران پیوسته در عرصه بین‌المللی منادی و مدافع صلح و عدالت، عقلانیت، استقلال و نیز رد تبعیض، تجاوز، مداخله و سلطه خارجی بوده است.


صبوری ادامه داد: در ۴۴ سال گذشته، آنجایی که پای گفتگو و تعامل سازنده مبتنی بر احترام متقابل در میان بوده، ایران نیز به پیمان‌ها احترام گذاشته و به همه الزامات آن کاملاً متعهد مانده است و آنجا که با فشار ظالمانه حداکثری مواجه شده، با مقاومت حداکثری و قهرمانانه شکستی بی‌سابقه را بر بانیان آن وارد کرده است.


وی مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با جمهوری ایتالیا را در مقام مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، همواره روبه جلو و سازنده خواند و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل برخی عوامل از جمله نقش‌آفرینی بازیگران بیرونی و تاثیرات روانی منفی ناشی از فضاسازی‌های دشمنان و رسانه‌های غرض‌ورز، این روابط طی سال‌ها بی بهره از فراز و نشیب نیز نبوده است، اما همواره مقامات تهران و رم کوشیده‌اند، با نگاهی بلند مدت و مبتنی بر منافع دوجانبه در جهت رفع این موانع قدم بردارند.

احمدی‌نژاد هم در ابتدای کارش ناشی بود و سراغ لغو تغییر ساعت رفت/ دولت و مجلس به دلیل فقدان اعتماد به نفس از مسئولیت برخی تصمیمات شانه خالی می‌کنند
هم اکنون بخوانید


این مراسم، با حضور ده‌ها مهمان از جمله سفرا و روسای نمایندگی‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، وابستگان نظامی کشورها، مسئولان وزارت امور خارجه و برخی چهره‌های سیاسی ایتالیا، نمایندگان شرکت‌های فعال اقتصادی و مراکز علمی- پژوهشی و نیز برخی از چهره‌های فرهنگی، رسانه‌ای، نظامی و مذهبی مقیم رم گرامی داشته شد.


همچنین این مراسم با پخش کلیپ‌هایی از دستاوردهای کشورمان در حوزه سیاست خارجی و ارتقای وضعیت زنان، و نیز چشم‌اندازها و جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ایران همراه بود.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 4 =

دکمه بازگشت به بالا