قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران تشکیل می‌شود

قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران تشکیل می‌شود


به گزارش ایلنا از سایت شهر، نشست مشترک «علیرضا زاکانی» شهردار تهران و «یوسف نوری» وزیر آموزش و پرورش با حضور معاونین دو دستگاه در ساختمان بهشت شهرداری تهران برگزار شد. 


شهردار تهران نگاه دقیق و درستی به مسائل آموزشی و پرورشی دارد


در ابتدای این نشست مشترک نوری با اشاره به رویکرد مثبت شهرداری تهران در رابطه با مساله تعلیم و تربیت گفت: یکی از نقاط قوت مدیریت شهری جدید نگاه فرهنگی شهردار تهران و اداره این شهر بر اساس آن است. 


وی در ادامه افزود: آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلفی به شهرداری تهران نیاز دارد اما پیش از همکاری لازم است بدانیم در الگوی حکمرانی مد نظر شهردار تهران آموزش و پرورش چگونه جانمایی می‌شود تا علاوه بر رفع نیازهای این وزارتخانه از ظرفیت‌هایمان در راستای ایجاد شهر نمونه استفاده کنیم. 


وزیر آموزش و پرورش در تکمیل سخنان خود گفت: برخی گمان می‌کنند همکاری دو دستگاه تنها خلاصه به تامین و نوسازی ساختمان برای وزارت آموزش و پرورش می‌شود، در حالی که این مورد هدف تقلیل یافته‌ای برای همکاری است. 


نوری با اشاره به ضرورت همکاری علمی میان مجموعه تحت مدیریت خود با شهرداری تهران گفت: لازم است تعاملاتی میان مرکز مطالعات آموزش و پرورش و شهرداری تهران برقرار شود تا اساس همکاری میان این دو دستگاه بر مبنای مسائل علمی پی ریزی شود. در همین رابطه خلاهای بسیاری وجود دارد. به عنوان مثالی ساده؛ پس از انقلاب یک مدرسه بر اساس الگوی معماری ایرانی-اسلامی ساخته نشده است، در صورتی که ما معتقدیم ظاهر مدارس تاثیر مستقیمی در یادگیری متعلمین دارد. 

طنین نوای امواج خلیج تا ابد فارس در متروی پایتخت
هم اکنون بخوانید


نوری در بخش پایانی سخنان خود گفت: طی مدتی که با شهردار فعلی تهران در جلسات هیات دولت توفیق آشنایی داشتم همواره شاهد نگاه درست ایشان به مسائل آموزش و پرورش بودم. بر اساس همین نگاه هم در همکاری و حل مشکلات مربوط به این وزارتخانه شهرداری تهران پیشقدم بوده است. 


اتصال مدارس به مساجد از برنامه‌های قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری است


«امین توکلی زاده»، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در ادامه این نشست با اشاره به نقش اساسی آموزش و پرورش در فضای کنونی کشور گفت: فتنه اخیر با تمامی تلخی‌هایی که داشت لااقل باعث شد توجه مسئولین به آموزش و پرورش بیش از پیش معطوف شود. 


وی در ادامه افزود: در بخش‌های مختلف شهرداری از گذشته تاکنون ارتباطاتی با آموزش و پرورش وجود داشته است، اما الان با اراده‌ای که در مسئولان دو دستگاه وجود دارد تکلیف ما نیز در پیشبرد این همکاری بیشتر از قبل شده است. یکی از مهمترین کارهایی که در این زمینه به زودی انجام خواهد شد تشکیل قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری تا پایان سال است. 


توکلی زاده اتصال مدارس به مساجد را یکی از برنامه‌های قرارگاه تعلیم و تربیت شهرداری در آینده دانست و گفت: در محلات تهران یک مدرسه دخترانه و یک مدرسه پسرانه با تشخیص کمیته مشترکی که میان شهرداری تهران و آموزش و پرورش تشکیل می‌شود با پشتوانه قرارگاه تعلیم و تربیت به مساجد متصل خواهند شد. مقدمات این اتفاق اکنون تا حد خوبی انجام شده است و به زودی شاهد همراهی سه مجموعه خانواده، مدرسه و مسجد در پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت خواهیم بود. 

نوسازی و بازسازی۴۰۰۰ اتوبوس، مینی‌بوس، ون و تاکسی در سال ۱۴۰۱ در تهران
هم اکنون بخوانید


در مسیر آبادانی کشور آموزش و پرورش باید محور تحول باشد


در انتهای این نشست زاکانی نیز با اشاره به مباحث مطروحه در جلسه گفت: سرفصل‌هایی که امروز مورد بحث قرار گرفت پس از بررسی‌های نهایی تبدیل به چهارچوب اصلی تفاهم نامه میان شهرداری تهران و آموزش و پرورش می‌شود. 


زاکانی در ادامه با اشاره به رویکرد مدیریت مشارکتی شهرداری تهران و تعامل این مجموعه با سایر دستگاه‌ها افزود: برای تعامل بهتر با مجموعه وزارت آموزش و پرورش به زودی قرارگاه تعلیم و تربیت در شهرداری تهران تشکیل می‌شود که ذیل این قرارگاه مسائل مرتبط با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش را عملیاتی خواهیم کرد. 


زاکانی در پایان گفت: سر فصل‌هایی که قرار است در تفاهم‌نامه مورد بحث و بررسی قرار گیرد باید معطوف به تمامی ابعاد همکاری شهرداری تهران و وزارت آموزش و پرورش باشد، ما معتقدیم در مسیر آبادانی کشور آموزش و پرورش باید محور تحول باشد. به همین جهت با تمام وجود و ظرفیت خود حاضر به همکاری با این وزارتخانه هستیم.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا