برپایی ۳۱ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی/ توزیع ۴۰۰۰ هیتربرقی برای زلزله‌زدگان

برپایی ۳۱ اردوگاه اسکان اضطراری در خوی/ توزیع ۴۰۰۰ هیتربرقی برای زلزله‌زدگان


به گزارش ایلنا، یعقوب سلیمانی درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم زلزله زده گفت: تا ساعت ۹ صبح امروز  ۳۱ اردوگاه اسکان اضطراری، موقت شهری توسط هلال احمر  در خوی ایجاد شده است.


وی در ادامه بیان کرد: تجهیزات لازم از نظر گرمایش، پتو و توزیع بسته‌های غذایی هم در حال اجرا و عملیات است. قریب به ۶۹۲۰ دستگاه چادر، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تخته پتو، ۲۳۶۰ تخته موکت و بسته غذایی ۷۲ ساعته هم بین افرادی که اسکان موقت گرفته اند، توزیع شده است.


دبیر کل جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: ۴۰۰۰ دستگاه هیتر برقی خریداری شده و از شب گذشته در حال توزیع بین زلزله زدگان است. مشکل ما پس لرزه‌هایی  است که در این منطقه در حال وقوع است و عصر روز گذشته زلزله ۴.۹ دهم ریشتری برخی از روستاها را تحت تاثیر قرار داد.


دبیر کل جمعیت هلال احمر در ادامه بیان کرد: تیم های واکنش سریع ما از پنج استان در این منطقه مستقر هستند. پشتیبانی از سوی استان‌های دیگر در حال انجام است. 


وی افزود: چادر مورد نیاز برای اسکان از سایر استان‌ها در حال ارسال به خوی است. به دلیل وقوع پس لرزه‌های متعدد مردم نمی‌توانند در خانه‌های خود اسکان داشته باشند و وقتی به هر خانواده یک چادر بدهیم برای ما تبعات بعدی دارد از جمله اینکه وقتی چادر را در نزدیک منزل نصب کنند، در صورت وقوع پس لرزه‌های بعدی جان انسان‌ها به خطر می افتد. 


براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سلیمانی در ادامه بیان کرد: به همین دلیل چادرهای گروهی را در این منطقه برپا خواهیم کرد. تا امشب تعداد اردوگاه‌های اسکان اضطراری به ۴۰ مورد خواهد رسید. در حال حاضر مهمترین نیاز زلزله زدگان اقلام زیستی است.

توزیع بسته‌ای غذایی ۷۲ساعته بین سیل زدگان استان قم
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

دکمه بازگشت به بالا