امروز

چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۲:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدمهدی کاظمی گفت: ارتباط با دانشگاه فرهنگیان و جلسات مشترک برگزار شده در سال جاری، در راستای تعاملات حرفه‌ای تربیتِ معلم در ۸ سال گذشته کم‌نظیر بوده است. این[…]


تعامل با دانشگاه فرهنگیان زمینه ساز تحقق عدالت آموزشی مطلوب‌تر


به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محمدمهدی کاظمی گفت: ارتباط با دانشگاه فرهنگیان و جلسات مشترک برگزار شده در سال جاری، در راستای تعاملات حرفه‌ای تربیتِ معلم در ۸ سال گذشته کم‌نظیر بوده است. این تعاملات موجب بهبود در فرآیندهای یاددهی یادگیری، ارتقای کیفیت آموزشی و افزایش عدالت آموزشی در مدرسه خواهد شد. 


وی اضافه کرد: اجرای کارورزی و جشنواره الگوهای برتر تدریس ازجمله مواردی است که معاونت و دانشگاه تعامل دارند و در راستای بهبود اجرای کارورزی دفاتر این معاونت به‌صورت ویژه به آن پرداخته و پیگیر موضوع هستند. 


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه دوره اول متوسطه، دوره شکل‌گیری هویت دانش آموزان است، اظهار داشت: ضرورت دارد معلمان توانایی هویت بخشی به دانش آموزان را داشته باشند. همچنین از دیگر موضوعات این دوره، بحث هدایت تحصیلی است که باید معلمان در راستای شناسایی استعدادهای دانش آموزان و زمینه‌سازی برای هدایت تحصیلی مناسب مهارت‌های لازم را کسب نمایند. 


عضو شورای عالی آموزش‌وپرورش در پایان با اشاره به تربیت‌معلم چند مهارتی، گفت: با توجه به پراکندگی پوشش تحصیلی دانش آموزان دوره اول متوسطه در مناطق مختلف، ضرورت دارد تربیت‌معلم چند مهارتی در راستای رفع نیازهای مدارس انجام شود.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی