امروز

جمعه, ۷ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۲۰:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ آشتیانی در این دیدار در سخنانی با درود به روح پرفتوح حضرت امام خمینی (ره) و عالی جناب مرحوم حافظ اسد که بنیان‌گذاران روابط راهبردی دو کشور بودند، گفت: امروز بخش زیادی از عمق راهبردی دو[…]


نباید اجازه گستاخی بیشتر به رژیم جعلی صهیونیستی داد


به گزارش ایلنا، امیر سرتیپ آشتیانی در این دیدار در سخنانی با درود به روح پرفتوح حضرت امام خمینی (ره) و عالی جناب مرحوم حافظ اسد که بنیان‌گذاران روابط راهبردی دو کشور بودند، گفت: امروز بخش زیادی از عمق راهبردی دو کشور ناشی از امتزاج خون رزمندگان ایرانی و سوری در مبارزه با گروه‌های تروریستی و تکفیری است.


وی با بیان اینکه در سایه رهبری خردمندانه دو کشور، اشتراکات و پیوندهای فراوان، رابطه ایران و سوریه را به سمت یک رابطه عمیق و قلبی هدایت کرده است که تاکنون دشمنان مشترک موفق به جدایی آن نشدند، تصریح کرد: خوشبختانه مناسبات دو کشور یکی از بهترین دوره‌های تاریخی خود را تجربه می‌کند.


وزیر دفاع با بیان اینکه ارتش و ملت بزرگ و قهرمان سوریه توانسته است در برابر هجوم گسترده گروه‌های تروریستی تکفیری و حامیان خارجی آن‌ها به پیروزی برسد، افزود: حضور رزمندگان محور مقاومت در کنار رزمندگان سوری در مبارزه با گروه‌‌های تروریستی _تکفیری یک نمونه و الگوی موفق بوده است و نشان داد، حلقه‌های محور مقاومت در عرض هم قرار داشته و در تعامل و تکامل با یکدیگر هستند که معنا پیدا می‌کنند؛ الگوی موفقی که از گسترش تروریزم به بسیاری از مناطق جهان جلوگیری کرد.


آشتیانی با اشاره به اهمیت و نقش سوریه در زنجیره محور مقاومت بر ضرورت تقویت و استحکام قدرت ملی و دفاعی این کشور تأکید کرد.


وی تأکید کرد: معتقدیم حضور نامشروع و غیرژقانونی نظامیان اشغالگر در خاک سوریه، ناامن‌کننده و مخرب است، لذا ضمن تأکید بر تمامیت ارضی سوریه، بر ضرورت خروج همه نیروهای اشغالگر به ویژه اشغالگران آمریکایی تأکید داریم.


وزیر دفاع با اشاره به تبلیغات دشمنان علیه مشروعیت و کارآمدی نظام سوریه است، گفت: میزان بالای مشارکت مردم در انتخابات مختلف نشان‌دهنده مشروعیت و پایگاه اجتماعی نظام سوریه در میان ملت است.


آشتیانی ضمن اشاره به تعرضات رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی سوریه، تأکید کرد: ما هرگونه تعرض به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه را محکوم می‌کنیم و معتقدیم این رژیم جعلی فقط زبان زور و قدرت را می‌فهمد، نباید اجازه گستاخی بیشتر به آن رژیم را داد. 


وی با بیان تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران و سوریه، گفت: اعمال تحریم‌ها با هدف تضعیف قدرت ملی و ایجاد بحران مشروعیت و ناکارآمدی است و ما در ایران این تهدید را تبدیل به فرصت کردیم. 


وزیر دفاع با بیان اینکه جنگ اقتصادی ادامه جنگ نظامی و سیاسی است گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تجربیات خود در مواجهه با جنگ اقتصادی را در اختیار برادران سوری خود قرار دهد.


سپهبد علی محمود عباس، وزیر دفاع سوریه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به تهران و دیدار با مقامات ایرانی گفت: این دیدار و گفتگو نشاندهنده اوج همکاری با برادران ایرانی در مبارزه با تروریسم و امنیت منطقه است. 


وزیر دفاع سوریه با اشاره به حماسه آفرینی ها و رشادت های محور مقاومت برای حفظ امنیت منطقه از نقش جمهوری اسلامی ایران در این رابطه قدردانی کرد و گفت:  تلاش می کنیم سطح روابط و همکاری ها ارتقا و گسترش یابد.


در این دیدار وزرای دفاع دو کشور در موضوعات مورد علاقه دو طرف و گسترش روابط گفتگو و تبادل نظر کردند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی