تصمیم‌گیری درباره ظرفیت استان‌ها باید در خودِ استان انجام شود

تصمیم‌گیری درباره ظرفیت استان‌ها باید در خودِ استان انجام شود


به گزارش ایلنا، محمدباقر قالیباف در نشست مجمع نمایندگان استان فارس که پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در مجلس برگزار شد، با تأکید بر اینکه باید تقسیم کار به‌صورت ملی و محلی انجام شود که با دولت نیز در این موضوع توافق داریم، گفت: باید در برنامه هفتم، تفکیکی در حوزه اقدامات ملی و محلی قائل شده و تلاش کنیم اختیارات به استان‌ها تفویض شود.


رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان‌ها باید درباره نحوه استفاده از ظرفیت‌ها و اعتبارات خودشان تصمیم‌گیری کنند، اظهار کرد: من دو سال پیگیر این موضوع بوده و از گذشته نیز ایمان داشتم که اگر اختیارات به استان‌ها واگذار نشود، کار جلو نمی‌رود چرا که دولت سرگرم امور کلان است و موضوعات محلی مغفول می‌ماند. 


وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخط شدن نحوه رسیدگی به لایحه بودجه عنوان کرد: از هم‌اکنون با هوشمندسازی صورت گرفته، تغییراتی که در بودجه اتفاق می‌افتد به صورت برخط قابل مشاهده و نظارت است.


رئیس قوه‌مقننه با بیان اینکه در جریان تخصیص اعتبارات باید پروژه‌های اولویت‌دار مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: همه بر این عقیده هستند که در جریان رسیدگی به لایحه بودجه باید از سطح کلان به موضوع نگریسته شده و پروژه‌هایی که اولویت ملی داشته و منافع آن شامل حال کل کشور می‌شود را در ردیف نخست دستورکار قرار داد.


در این جلسه نمایندگان استان فارس، نماینده ولی‌فقیه در استان، رئیس دادگستری استان و تنی چند از مسئولان لشگری حاضر نیز به طرح موضوعات ملی و منطقه‌ای پرداخته و به ظرفیت‌های استان فارس و شهرهای مختلف آن اشاره کردند.

کالابرگ الکترونیکی در خرید کالاهای عمومی محدویت ایجاد نمی‌کند/ ۳۰ درصد درخواست کاذب خرید نان از بین رفته است
هم اکنون بخوانید


دغدغه اصلی نمایندگان این استان موضوع زیرساخت‌های حمل و نقلی از جمله راه‌آهن و جاده بود. از سوی دیگر آن‌ها به موضوع توجه به حوزه گردشگری استان، ارتقای زیرساخت‌های درمانی و همچنین افزایش سطح علمی استان اشاره کرده و خواستار اقدامات عملی دولت و پیگیری مجلس در حوزه گردشگری و اتمام طرح‌های پالایشگاهی و پتروشیمی شدند.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا