امروز

سه شنبه, ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۴:۲۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مهدی حاجیان در نشست خبری صبح امروز خود که با حضور اصحاب رسانه در ستاد  فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن اشاره به تغییر فرمانده کل انتظامی کشور در هفته های اخیر گفت:[…]


کشف ۹۳۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز در بازه زمانی سه‌ماهه/ در فراجای آینده، پلیس اصلاح‌گر اجتماعی خواهد بود


به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار مهدی حاجیان در نشست خبری صبح امروز خود که با حضور اصحاب رسانه در ستاد  فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن اشاره به تغییر فرمانده کل انتظامی کشور در هفته های اخیر گفت: اخیرا شاهد تغییری در فرماندهی کل فراجا بودیم و سردار اشتری پس از اتمام دوره هشت ساله خود با حکم فرمانده معظم کل قوا و با رضایتمندی ایشان، سکان هدایت فرماندهی انتظامی کشور را به فرمانده محترم دیگری تحویل دادند. جا دارد از سردار اشتری که در دوره هشت ساله خود به خوبی توانستند یک سازمان پیچیده، عظیم و فنی را که روزانه هزاران ماموریت انجام می دهد، هدایت کنند، تشکر کنیم. 


وی افزود: اکنون در جای جای شهرها، روستاها،‌ مرز و سرزمین ما اثرات مثبت دوره مدیریتی سردار اشتری مشخص است و با وجود این که در این دوره حوادث امنیتی و اجتماعی مختلفی در کشور رخ داد، ایشان به خوبی از پس انجام ماموریت مدیریت سازمان انتظامی کشور برآمدند و از طرف فرمانده کل فراجا و عموم کارکنان فراجا از ایشان قدردانی می کنیم. 


در فراجای آینده، پلیس یک نهاد امنیت ساز در تراز انقلاب اسلامی خواهد بود 


حاجیان با اشاره به انتصاب سردار رادان توسط مقام معظم رهبری گفت: فرمانده کل قوا اکنون فرماندهی کل انتظامی کشور را به یک فرمانده شجاع و توانمند تحویل داده اند که سابقه خدمات فراوانی در امور صف و ستاد در انتظامی کشور دارند و به مدت هشت سال رئیس مرکز مطالعات راهبردی فراجا بوده اند. ایشان در دوره حضور در مرکز مطالعات راهبردی، معماری فراجای آینده را ترسیم کردند و اکنون خود این معمار، سکان دار اجرای طرح تغییرات ساختاری و ماهیتی در مأموریت های آینده فراجا است. 


سخنگوی فراجا ادامه داد: معماری فراجای آینده یک اقدام تحولی است که در آن سازمان انتظامی کشور با تغییراتی در زیرساخت ها، ماهیت و ساختار شکلی خود مواجه خواهد شد، به نحوی که در معماری فراجای آینده، پلیس یک نهاد امنیت ساز در تراز انقلاب اسلامی، یک اصلاح‌گر اجتماعی و یک فرهنگ ساز انضباط اجتماعی خواهد بود و در تولید امنیت و برقراری انضباط اجتماعی در کشور یک جایگاه رکنی خواهد داشت. 


وی در ادامه توضیح داد: در تعریف معماری آینده فراجا، سازمان انتظامی کشور یک پلیس مداخله‌گر معناگرا خواهد بود و بر مبنای ساختار تحولی خود، هم در پیش‌رویدادها و هم در پس‌رویدادها نقش اصلی را ایفا خواهد کرد. البته نقش مشارکت اجتماعی و همراهی مردم در معماری فراجای آینده مشخص شده است و پلیس یک نهاد مدنی و اجتماعی خواهد بود که در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های کشور ایفای نقش خواهد کرد. 


برقراری رابطه معنادار بین نخبگان اجتماعی و پلیس


حاجیان در تشریح اهداف معماری فراجای آینده گفت: افزایش سرعت و کیفیت بخشی بیشتر به خدمات انتظامی، تدوین معیارهای اخلاق حرفه‌ای پلیس، برقراری رابطه معنادار بین نخبگان اجتماعی و پلیس، استفاده از هنر معنادار و ابزارهای رسانه‌ای برای تبیین مأموریت‌ها و ایجاد پل ارتباطی بین پلیس با مردم و استفاده از دانش نوین و فناوری‌های روز برای جلب اعتماد عمومی و ارتقای سرمایه اجتماعی پلیس از اهداف معماری فراجای آینده هستند. 


معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا ادامه داد: ما معتقدیم که امنیت یک محصول مشترک بین مردم و حاکمیت است که این مساله در معماری فراجای آینده با تغییر در ماهیت و ساختار و با رویکرد برقراری ارتباط با مردم و نگاهی همراه با عطوفت و ارائه خدمات عاشقانه به شهروندان و احترام به حریم خصوصی افراد در عین مقابله قاطع و قانونی با افرادی که ناامنی اجتماعی ایجاد می کنند، در دستور کار پلیس قرار خواهد گرفت. 


وی با اشاره به متن حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب سردار رادان تاکید کرد: همان طور که فرمانده معظم کل قوا فرموده اند، در دوره جدید فرماندهی فراجا، جلب رضایت خداوند و در امتداد آن، جلب رضایت مردم برای تامین امنیت و آسایش عمومی سرلوحه برنامه های انتظامی کشور خواهد بود و خود سردار رادان نیز بیان کرده اند که ما باید امنیت و آسایش خودمان را فدای امنیت و آسایش مردم کنیم تا بتوانیم امنیت پایداری را که در کشور داریم، تعمیق ببخشیم. 


افزایش ۴ درصدی و کشف ۶۲ درصد موارد سرقت در ماه‌های اخیر 


حاجیان در بخش دیگری از صحبت هایش به حوادث اخیر کشور اشاره کرد و گفت: دشمن در سه تا چهارماه گذشته به دنبال ایجاد پاردایم ناامنی در کشور و القای این مطلب به افکار عمومی بود که کشور ما دچار ناامنی شده است. البته اتفاقاتی در حوزه نظم و انضباط اجتماعی در این دوره در کشورمان رخ داد که تا حدی در انجام ماموریت‌های پلیس در حوزه حفظ اموال عمومی و خصوصی تاثیرگذار بود.


معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس ادامه داد: متاسفانه در ماه های اخیر مجرمان از این مساله سوء استفاده کردند و شاهد افزایش ۴ درصدی سرقت ها بودیم که این اتفاق برای مردم نیز محسوس بود. البته با اقدامات فنی و پلیسی، فراجا توانسته است بیش از ۶۲ درصد سرقت ها را کشف کند و با تمهیداتی که فرمانده محترم فراجا برای تغییر رویکردهای تاکتیکی و تکنیکی در اجرای عملیات پلیس در نظر دارند، امیدواریم در آینده آمار کشفیات بالاتر برود و بتوانیم مقابله جدی‌تری با سارقان بخصوص مجرمین سابقه دار داشته باشم. 


کشف ۹۳۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز در بازه زمانی سه‌ماهه 


حاجیان در ادامه توضیحات خود گفت: در ایام اعتشاشات اخیر دشمن تلاش داشت که با ارسال اسلحه به کشور به ایجاد ناامنی دامن بزند که خوشبختانه با اشراف امنیتی پلیس این توطئه خنثی شد؛ به نحوی که در بازه زمانی سه ماهه شامل حدود یک ماه قبل از شروع اغتشاشات تا دو ماه بعد از آن، فراجا در سراسر کشور ۹ هزار و ۳۰۰ قبضه سلاح غیرمجاز کشف و ضبط کرد. 


سخنگوی فراجا ادامه داد: در ماه های اخیر هم روند ورود سلاح غیرمجاز به کشور توسط نیروهای انتظامی و امنیتی کنترل شده و هم آمار ورود سلاح توسط دشمنان کاهش یافته است که این مساله نشان می دهد دشمنان ملت ما در ایام اغتشاشات به شدت به دنبال ایجاد ناامنی در کشور بودند که خوشبختانه در این زمینه شکست خوردند و اخیرا هم برمبنای همین شکست، اقداماتی را علیه سپاه عزیز ما انجام داده اند. 


محکومیت شدید اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران 


این مقام ارشد انتظامی کشور ضمن محکومیت شدید اقدام اخیر اتحادیه اروپا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اقدامات اخیر دشمنان علیه سپاه حاکی از شکست آنها در اغتشاشات اخیر است و متاسفانه اتحادیه اروپا اقدامی نابخردانه و فاقد مبنای قانونی انجام داده است که فراجا آن را به شدت محکوم می کند. سپاه پاسداران ما نه فقط به مردم ایران خدمت می کند، بلکه خدمات جهان شمولی دارد و مبارزه سپاه با داعش عملا خدمت به تمام مردم جهان بود. 


وی در ادامه تاکید کرد: اقدام اتحادیه اروپا و تروریستی خواندن سپاه پاسداران کاملا برخلاف عرف و قوانین بین المللی است، زیرا سپاه در قانون اساسی کشور ما به عنوان یک نیروی نظامی رسمی کشور مطرح است و اقدامی که اتحادیه اروپا انجام داد، هیچ تناسبی با قواعد جهانی ندارد. انتظامی کشور نیز در همین راستا ضمن محکومیت اقدام اتحادیه اروپا، حمایت کامل خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می کند. 


خبر در حال تکمیل می باشد…

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی