امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۲۰:۵۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، داوود منظور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه اگر نرخ‌های مالیاتی را در بودجه سال آینده کاهش داده‌اید این میزان افزایش درآمد‌های دولت از چه محلی خواهد بود، اظهار داشت[…]


افزایش۴٠ درصدی درآمد مالیاتی سال آینده از محل ارزش افزوده و رونق اقتصاد


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، داوود منظور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال ایلنا مبنی بر اینکه اگر نرخ‌های مالیاتی را در بودجه سال آینده کاهش داده‌اید این میزان افزایش درآمد‌های دولت از چه محلی خواهد بود، اظهار داشت : یک بخشی از وصول مالیات به طور طبیعی اتفاق می‌افتد و ناشی از افزایش قیمت‌ها است. یکی از درآمدهای مهم مالیاتی، بحث ارزش افزوده است و وقتی قیمت‌ کالا افزایش یابد خود به خود درآمدهای مالیاتی در محل ارزش افزوده افزایش می‌یابد. 


وی ادامه داد: از سوی دیگر همه تولیدکنندگان در حال خروج از رکود هستند و با افزایش تولید خواهند داشت و متناسب با این میزان رونق اقتصادی که ایجاد می‌شود و به دنبال آن ارزش افزوده سایر بخش‌ها و درآمدهای مالیاتی مشمول آنها را بهتر می‌کند. 


رییس سازمان امور مالیاتی گفت: این دو عامل می‌تواند ۴٠ درصد افزایش درآمدهای مالیاتی ما را تامین کند و ۶٠ درصد مابقی را از محل شناسایی مودیان جدید و فرارهای مالیاتی تامین می‌شود.


 


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی