امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۶:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

به گزارش ایلنا از وزارت جهادکشاورزی، سیدمجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در دیدار با آیت‌الله محمدی لائینی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران اظهار داشت: مازندران یکی از استان‌هایی است که[…]


انقلاب بهره‌وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است


به گزارش ایلنا از وزارت جهادکشاورزی، سیدمجتبی خیام‌نکویی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در دیدار با آیت‌الله محمدی لائینی نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران اظهار داشت: مازندران یکی از استان‌هایی است که در بخش کشاورزی جایگاه ویژه‌ای دارد و این ظرفیت، ظرفیتی است که انتظار ما بیشتر از آن است.


وی افزود: در تدوین الگوی کشت که برای تمام کشور طراحی شده است ظرفیت‌های بسیار زیادتری از ظرفیت حاضر و نقش مازندران در امنیت غذایی لحاظ شده است.


خیام‌نکویی با بیان این که امنیت غذایی مساله درجه یک کشور است و الگوی کشت و بهره‌وری در مصرف آب از شاخصه‌های امنیت غذایی است، ادامه داد: مازندران استان ۱۴ کشور در رونمایی الگوی کشت است تا متناسب با نیازهای کشور بتواند الگوی کشت را با محوریت استاندار و مشارکت سایر مسوولان استانی به ویژه بخش کشاورزی عملیاتی کند.


معاون وزیر گفت: به دنبال این هستیم از ظرفیت روحانیون هم برای تبیین الگوی کشت استفاده کنیم چراکه اجرای الگوی کشت برعهده کشاورزان است تا به سمت استفاده از محصولات کم آب‌بر بروند و بهره‌وری را در کشاورزی افزایش دهیم.


وی افزود: انتظار داریم در پایان دولت سیزدهم فاز اول الگوی کشت را در استان اجرایی کنیم که مهمترین دستاورد آن در کنار تحقق امنیت غذایی، افزایش درآمد کشاورزان است و به دنبال ارزان‌سازی تولید هستیم.


خیام‌نکویی اظهار کرد: انقلاب بهره‌وری در بخش کشاورزی مهمترین مولفه الگوی کشت است که امیدواریم بتوانیم به خوبی به این مولفه دست پیدا کنیم.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی