تمهیدات لازم برای حفاظت از نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ اندیشیده شده است

تمهیدات لازم برای حفاظت از نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ اندیشیده شده است


به گزارش ایلنا از روابط عمومی سازمان سنجش، رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری در این نشست، گفت: آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیرماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود و در تلاش هستیم این آزمون با هماهنگی نمایندگان تام‌الاختیار و عوامل اجرایی داخل و خارج از حوزه‌های آزمون، در سلامت و آرامش کامل در صبح و بعدازظهر روزهای ۲۹ و ۳۰ دی ماه برگزار شود که قطعا همراهی داوطلبان عزیز و خانواده‌های فهیم آنان نقش ارزنده‌ای خواهد داشت. 


محمدحسین حاجیلو در خصوص چگونگی نظارت بر برگزاری سالم و بدون دغدغه این آزمون برای داوطلبان، گفت: همه پیش‌بینی‌ها برای جلوگیری از تخلفات احتمالی صورت گرفته است تا این آزمون ملی بدون خدشه و شبهه برگزار شود. 


وی افزود: حتی اگر هم به هر دلیلی افراد متخلف در این مرحله شناسایی نشوند در مرحله پس از برگزاری آزمون‌ها بر اساس ماده ۱۱ قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمون‌های سراسری امکان بررسی فنی و شناسایی افراد متخلف وجود دارد. 


قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص برودت و سرمای هوا گفت: مکاتبات و هماهنگی لازم با استانداری‌های کشور صورت گرفته که با توجه به شرایط جوی غیرمترقبه در سطح استان‌ها تمهیدات کافی برای سیستم گرمایشی اندیشیده شود. 


محمدحسین حاجیلو با اشاره به فعالیت‌های مختلف سازمان سنجش در فرایند برگزاری آزمون، گفت: آموزش عوامل حفاظتی و اجرایی آزمون از مدتی قبل آغاز شده و رو به پایان است و همه عوامل اجرایی و حفاظتی آمادگی دارند در قالب تیم‌های هماهنگ برای حفظ امنیت و سلامت آزمون اقدام کنند. 

فوت ۱۹ بیمار کرونایی/ ۱۹ استان بدون مرگ‌ومیر در شبانه‌روز گذشته
هم اکنون بخوانید


وی خاطرنشان کرد: این وعده را به داوطلبان عزیز می‌دهیم که خدمتگزاران شما و عوامل حفاظتی در داخل و بیرون از حوزه آزمون محیطی آرام و امن و رقابتی سالم را تأمین کنند و برگزاری آزمون یک فعالیت جهادی است و تمامی دست‌اندرکاران آن خستگی‌ناپذیر و مسئولیت‌پذیر بوده و با وجدانی بیدار لحظه‌ای از وظایف خود کوتاهی نمی‌کنند. 


قائم مقام رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمامی عوامل اجرایی آزمون سراسری در شهرستان‌های کشور، سازمان‌ها، نهادهای نظارتی، و اجرایی مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت اطلاعات، وزارت راه و شهرسازی، قوه قضائیه، نهادهای امنیتی، سپاه، نیروی انتظامی، دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور و… که در این امر خطیر همگام و همراه هستند تشکر و قدردانی کرد و گفت: امیدوارم با همکاری همگی عوامل در سراسر کشور آزمون افتخارآمیزی را پشت سر بگذاریم. 


در ادامه این نشست مختار کاظم‌زاده سرپرست اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تأکید بر حفاظت از مخازن و اهتمام به بازرسی بدنی در حوزه‌ها، گفت: کارت شناسایی برای کلیۀ عوامل اجرایی صادر شده است


سرپرست اداره کل حراست سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های صدا و سیمای هر استان در خصوص پیشگیری از تخلف‌های احتمالی استفاده شود، افزود: آگاهی بخشی به داوطلبان و خانواده‌های آنان فضای مناسب‌تری را برای برگزاری آزمون فراهم می‌کند. 


در پایان این نشست حسن مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص بهینه‌سازی فرایند برگزاری آزمون گفت: برای برگزاری بهتر آزمون سال ۱۴۰۲ با حکم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روسای دانشگاه‌های معین نمایندگان تام‌الاختیار وزیر و رئیس ستاد برگزاری آزمون در استان‌ها منصوب شدند و لذا آزمون سراسری در هر استان دارای مدیریت مشخصی است که در این راستا نشست‌های هماهنگی، همچون نشست فعلی برای بهینه‌سازی فرایند آزمون برگزار شده است. 

آغاز تزریق واکسن کرونا به چند گروه شغلی از عید غدیر/پایان واکسیناسیون ۵۹میلیون نفر تا پایان سال
هم اکنون بخوانید


معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور به نمایندگان تام‌الاختیار برگزاری آزمون سراسری تاکید کرد که کلیه دستورالعمل‌های اجرایی را مطالعه و سیستم‌های گرمایشی سالن‌های محل برگزاری آزمون را بررسی کنند و با توجه به تجربه برگزاری آزمون‌های مختلف در زمستان، نگرانی برای اجرائ آزمون سراسری وجود ندارد و قطعا بهترین خدمات با کمک کلیه ارگان‌های کشور، برای هر چه بهتر برگزار شدن آزمون سراسری ارائه خواهد شد.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

دکمه بازگشت به بالا