۲۵ استان متاثر از شرایط جوی/ امدادرسانی به ۲۶۵۷ نفر در سیل و کولاک

۲۵ استان متاثر از شرایط جوی/ امدادرسانی به ۲۶۵۷ نفر در سیل و کولاک


به گزارش ایلنا، مهدی ولی‌پور، با اشاره به انجام عملیات جوی (آبگرفتگی و کولاک) از چهارشنبه تا جمعه( ۱۴ تا ۱۶ دی) ۷ صبح گفت: در این مدت زمان ۲۵ استان متاثر از شرایط جوی بودند که ۱۹ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و همدان به خدمات امدادی نیاز پیدا کردند. در این مدت زمان امدادرسانی به ٦١شهرستان، ٧٤منطقه، ٦٠محور،٤ شهر و ١٠ روستا هم در قالب چندین مورد عملیات جوی انجام شد.


وی با اشاره به این که در این مدت ۲ هزار و ۶۵۷ نفر امدادرسانی شدند، ادامه داد: با کمک امدادگران جمعیت هلال‌احمر، ۲۲۶ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و  ۴ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.


به گفته این مقام مسئول در هلال احمر، ۳۳۵ خودرو از برف رهاسازی و ۳۱ واحد مسکونی از آب تخلیه شد. همچنین ۱۲۸ تیم عملیاتی شامل ۴۵۰ امدادگر در این مدت زمان و در عملیات نجات شرکت کردند.


وی همچنین گفت: در این عملیات ۴۰۵ تخته پتو، ۱۸۳ کیلوگرم بسته غذایی ۴۰ بسته ، ۹ کیلوگرم خرما و ٧٥بسته بیسکوییت ارائه شد.


رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه اظهار کرد: در پوشش امدادی سومین ساگردشهیدحاج قاسم سلیمانی همچنین به مدت ۱۰ روز از ۸ تا ۱۸ دی فعالیت داشتیم که کل مراجعات در این مدت زمان  ۲ هزار و ۷۸۸ نفر بود که از این تعداد ٩٠٨نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۴۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند. در این مدت زمان یکهزار و ۸۳۲ نفر نیز تست قند و فشارخون دریافت کردند و یکهزار و ۳۲۵ عدد ماسک نیز توزیع شد.

فعالیت های پرورشی مدارس در سال تحصیلی جدید؛ در حاشیه یا متن؟
هم اکنون بخوانید


بنابر اعلام پایگاه‌ اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این عملیات ۱۹ تیم عملیات شامل ۱۳۶ نفر و ۱۵ دستگاه سازمان امداد و نجات شرکت کردند.


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا