پیوستن یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز به هلال احمر تا پایان سال

پیوستن یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز به هلال احمر تا پایان سال


به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد گلفشان در این‌باره توضیح داد: هر یک از مربیان آموزش‌های همگانی جمعیت هلال احمر در قالب این طرح در ۳ ماهه زمستان جاری به مدارس کشور معرفی می‌شوند و با حضور در کلاس‌های درس مقاطع دبستان و متوسطه اول، اصول مقدماتی کمک‌های اولیه را آموزش خواهند داد.


او افزود: همچنین هر یک از مربیان ۱۱۲ دانش‌آموز علاقه‌مند را شناسایی و به عضویت هلال احمر در خواهند آورد. دانش‌آموزان تازه عضو شده نیز سال آینده تحت آموزش‌های تکمیلی قرار می‌گیرند تا توانایی آموزش کمک‌های اولیه و مواجهه با مخاطرات را به همتایان خود یعنی دیگر دانش‌آموزان مدارس آموزش دهند.


گلفشان ادامه داد: امسال مربیان آموزش همگانی نقش راهبر خواهند داشت و در مرحله بعد هر کدام از دانش‌آموزان در تیم‌های ۱۱۲ نفره به عنوان سفیران آموزشی هلال احمر فعال خواهند شد.


رئیس سازمان جوانان تاکید کرد: معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در برگزاری این طرح مشارکت خواهد داشت به این ترتیب که پشتیبانی محتوایی، فنی و تامین مربیان را انجام خواهد داد.


گفتنی‌است؛ رئیس جمعیت هلال احمر ماه گذشته گفته بود: امسال سال جذب حداکثری داوطلبان و اعضا است. سال آینده بر انتقال آموزش‌های تکمیلی به اعضای تازه وارد تمرکز خواهیم کرد و در ۱۴۰۳ از خدمات این نیروها بهره‌مند می‌شویم.


انتهای پیام/

واکنش خانه سینما به ابطال تشکیل انجمن‌های صنفی/ پررنگ شدن شائبه‌ ثبت اصناف خانه سینما در وزارت کار
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − ده =

دکمه بازگشت به بالا