مراجعه شهرداری تهران به برخی اقشار برای اخذ مطالبات‌شان

مراجعه شهرداری تهران به برخی اقشار برای اخذ مطالبات‌شان


به گزارش ایلنا، سید سعید صدرزاده با اشاره به مراجعه شهروندان به میز خدمت شهرداری در محل اقامه نماز جمعه و مرکز ارتباطات و مطالبات مردمی برای مطرح کردن درخواست های شان، اظهار کرد: ما اکنون به دنبال مراجعه معکوس هستیم و در این راستا طرحی را تحت عنوان طرح بهشت در دستور کار قرار داده ایم.


دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه ارتباطات و مطالبات مردمی با اعلام اینکه طرح بهشت به زودی اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: در این طرح ما به دنبال افرادی می‌رویم که به دلایلی نمی‌توانند و یا به سختی می‌توانند به ما مراجعه کنند. در این دیدارها نمایندگان تام الاختیار معاونت‌ها و سازمان‌ها حضور خواهند داشت.


وی ادامه داد: برای مثال این دیدار با جانبازان ۷۰ درصد با حضور نمایندگان تام‌الاختیار برگزار خواهد شد؛ اقلیت‌های مذهبی، زندانیان و اقشاری از این قبیل پیش‌بینی شده که در خدمت آنها باشیم.


صدرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سال قبل شهردار تهران تأکید کرد که میز خدمت اجرا شود، گفت: جز شهرداری و قوه قضاییه هیچ بخشی در این خصوص آمادگی نداشت اما پس از آن در ۲۲ بهمن ماه تمام ارکان دولت تصمیم گرفتند این اتفاق را رقم بزنند.


وی با اعلام اینکه استارت اولیه میز خدمت در محل اقامه نماز جمعه را شهرداری تهران زد و امروز در شهرستان ها و استانها نیز شاهد آن هستیم، تصریح کرد: ارکان دولتی به صورت گردشی در محل برگزاری نماز جمعه حضور دارند و این در حالی‌ست که تنها پایه ثابت و بدون تعطیلی میز خدمت از ۱۵ بهمن سال قبل تا امروز شهرداری تهران بوده است.

با ایجاد محدودیت مشکلی حل نخواهد شد/ نگذاریم مشکلات و گرفتاری‌ها کارد را به استخوان مردم برساند
هم اکنون بخوانید


دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه ارتباطات و مطالبات مردمی همچنین خاطرنشان کرد: میز خدمت از نوروز امسال در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در شهر ری آغاز شده که تا امروز هم بدون تعطیلی اجرا شده است.


وی با بیان اینکه در اوایل حضور شهرداری در میز خدمت هر بار بالغ بر ۲۲۰ نامه اخذ می شد، اذعان کرد: پس از راهنمایی‌های صورت گرفته پیش از اخذ مطالبات، امروز شاهد این هستیم که تعداد نامه‌ها به حداکثر۴۰ نامه در روزهای پرازدحام کاهش یافته است.


صدرزاده با اعلام اینکه ابتدا راهنمایی انجام می‌شود و اگر درخواست فرد ضرورت داشته و یا در حیطه اختیارات شهرداری باشد، نامه دریافت خواهد شد، گفت: اگر نامه دریافت شود باید این را در نظر داشته باشیم که نهایتا تا یک ماه پاسخ دهیم. چراکه دیگر دستگاه‌ها هر چند ماه یکبار در میز خدمت نماز جمعه حاضر می شوند اما شهرداری هر هفته مستقر است و باید در طول مدت کوتاه پاسخگو باشد.


وی همچنین تصریح کرد: مدیران عامل سازمان‌ها و معاونان با اطلاع قبلی به شهروندان، در میز خدمت حضور پیدا می کنند. به طوری که تا پایان سال مشخص شده که کدام مدیران در کدام هفته در میز خدمت حضور خواهند یافت.


دستیار ویژه شهردار تهران در حوزه ارتباطات و مطالبات مردمی تأکید کرد: وقتی افراد در مرکز ارتباطات و مطالبات مردمی برای طرح موارد غیرمرتبط با شهرداری به ما مراجعه می‌کنند از آنها می‌خواهیم به محل برگزاری نماز جمعه مراجعه کرده و آنها را راهنمایی می کنیم که به میز خدمت اداره مربوطه مراجعه کنند.

ارسال بیش از ۲۰۰ ایده به بخش ایده، پژوهش و اقتباس دفتر فیلمنامه رسانه ملی
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

دکمه بازگشت به بالا