امروز

چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۲:۲۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

به گزارش ایلنا، نمایندگی ایران در سازمان های بین المللی در ژنو در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به حضور و سخنرانی نماینده وزارت امور خارجه در کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی نوشت: کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی (BWC) ابزاری ضروری[…]


کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی ابزاری ضروری برای حذف سلاح های کشتار جمعی است


به گزارش ایلنا، نمایندگی ایران در سازمان های بین المللی در ژنو در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به حضور و سخنرانی نماینده وزارت امور خارجه در کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی نوشت: کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی (BWC) ابزاری ضروری در تلاش های بین المللی برای ممنوعیت و حذف سلاح های کشتار جمعی است.


نمایندگی ایران با بیان اینکه کنوانسیون ۱۹۷۲ موفق شده است یک هنجار قانونی قوی علیه سلاح های بیولوژیکی وضع کند، اظهار داشت: آقای اشراق جهرمی مدیرکل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه اقداماتی را برای تقویت رژیم BWC تشریح می کند.


بر اساس این گزارش، در دو قرن اخیر موضوع تهدید سلاح‌های بیولوژیک اهمیت فراوانی پیدا کرده است. کنوانسیون ۱۹۷۲ سلاح‌های بیولوژیک که نتیجه استمرار و تکمیل مفاد پروتکل ۱۹۲۵ ژنو در مورد منع کاربرد گازهای خفه ‌کننده و سمی و روش‌های جنگ بیولوژیک است، نخستین فرایند خلع سلاح بین ‌المللی نامحدود را عینیت بخشید. وجود نقاط ضعف و مشکلات قابل تأمل این کنوانسیون، جامعه جهانی را واداشته است تا در چارچوب کنفرانس‌های بازنگری، راه‌های تقویت کنوانسیون را بررسی کند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی