امروز

شنبه, ۸ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۲۱:۰۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش ایلنا، علیرضا مزینانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده گشت و پایش های شبانه در حوزه کل استان که از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها و ستاد اداره کل اجرا می شود، افزود: هدف از[…]


پسماند و ضایعات‌سوزی از مهمترین عوامل افزایش آلودگی هوای تهران


به گزارش ایلنا، علیرضا مزینانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده گشت و پایش های شبانه در حوزه کل استان که از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها و ستاد اداره کل اجرا می شود، افزود: هدف از انجام این گشت‌ها و پایش‌ها کنترل منابع آلوده کننده هوا و مقابله با تخلفات احتمالی به‌ویژه در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل هفته است.


وی با اشاره به اینکه این پایش‌ها به‌طور ویژه از ابتدای آذرماه آغاز شده و در ۱۳ محور اصلی برقرار است، اظهارکرد: در این مدت ۲۱۳ واحد صنعتی مورد پایش قرار گرفته‌اند که حاصل آن هشت مورد توقف فعالیت آلاینده و صدور شش اخطاریه رفع آلایندگی برای واحدهای متخلف از سوی ماموران اجرایی این اداره کل بوده است.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای بزرگ مقیاس صنعتی استان به‌طور روزانه و مداوم رصد و پایش می شود، تصریح کرد: از ابتدای آذر ماه ۹۲ مورد بازدید از واحدهای معدنی و تولید شن و ماسه و آسفالت هم که دارای بار آلایندگی هوا هستند صورت گرفته و نکات و ملاحظات زیست محیطی به این واحدها تاکید شده است.


مزینانی در ادامه با اشاره به اینکه طی این مدت ۱۱ مورد نظارت و بازدید از عملکرد شهرک های صنعتی و ۱۲ نیروگاه و واحد بزرگ مقیاس صنعتی استان نیز انجام شده است، گفت: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بازدید سرزده و نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی است که از ابتدای آذر ۱۲ مورد بازدید از مراکز معاینه فنی مستقر در سطح استان به عمل آمده است.


وی همچنین پسماند و ضایعات سوزی را از مهمترین عوامل در افزایش آلودگی هوا عنوان کرد، افزود: ۱۷ مورد مقابله با پسماند سوزی و ضایعات سوزی در گشت و پایش‌های شبانه ماموران اجرایی در این مدت ثبت شده که نشان از تداوم این معضل در سطح استان دارد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه برابر قانون چندین دستگاه در خصوص برخورد با پسماند سوزی وظیفه دارند، گفت: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، نیروهای انتظامی، جهاد کشاورزی از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید به‌صورت ویژه و جدی‌تری به این موضوع بپردازند تا این معضل مهم در سطح استان برطرف شود.


به گزارش اداره کل محیط زیست استان تهران، مزینانی در پایان یادآور شد: آلودگی هوا موضوعی است که نیازمند مشارکت جدی و همکاری همه مردم و دستگاه‌های اجرایی مسئول دارد.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی