امروز

جمعه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۹:۱۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

“زینب اختری” مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات وزارت کشور درباره اجرای قانون جوانی جمعیت گفت: در قانون جوانی جمعیت ماده ۱ بند پ آمده است که استانداران وظیفه راهبری و نظارت[…]


تشریح اقدامات وزارت کشور در قرارگاه جوانی جمعیت


“زینب اختری” مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات وزارت کشور درباره اجرای قانون جوانی جمعیت گفت: در قانون جوانی جمعیت ماده ۱ بند پ آمده است که استانداران وظیفه راهبری و نظارت بر اجرای دقیق قانون جمعیت را دارند در همین راستا ما در وزارت کشور ستادی را با عنوان قرارگاه خانواده و جوانی جمعیت راه‌اندازی کردیم.


وی ادامه داد: این قرارگاه در ۳۱ استان کشور تشکیل شده است البته ما تلاش داریم این قرارگاه در فرمانداری‌های هر شهر نیز به ریاست فرماندار و دبیری مدیرکل امور بانوان و خانواده راهبری شود. جلسات این قرارگاهها به صورت ماهانه برگزار شده و همه دستگاهها موظف به ارائه گزارش به استاندار یا فرماندار هستند.


مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور تصریح کرد: ما تمام این گزارشات را که شامل چالش‌ها، اقدامات و ابهاماتی که وجود دارد را از استان‌ها دریافت می کنیم. گاهی اوقات در اجرای فرایندها مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات و بازخوردها جمع آوری شده و ما تاکنون در دو مرحله این گزارشات را هم به کمیسیون فرهنگی و همچنین به فراکسیون جمعیت مجلس ارائه کرده ایم تا اصلاحات لازم چنانچه مورد نیاز است صورت گیرد. 


اختری خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد ملی جمعیت وزارت کشور مکلف است درخصوص آگاه سازی راهبران جمعیت موضوعات آموزشی را تدوین و تصویب کند. 


وی ادامه داد: ستاد ملی جمعیت در هر وزارت خانه یک قرارگاه دارد و راهبرانی که در این قرارگاهها حضور دارند باید بر قانون جمعیت مسلط بوده و همچنین درخصوص این موضوع دغدغه‌مند باشند و چالش‌هایی که در این زمینه برای آنها وجود دارد نیز رفع شود. 


مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور درباره وضعیت زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب خاطرنشان کرد: کارگروهی در ذیل سازمان اموراجتماعی در این زمینه برنامه ریزی کرده است در واقع وظیفه وزارت کشور میانداری دستگاههای متولی را دارد و همچنین برنامه جامعی را تدوین کند که در راهبری و اجرای برنامه‌ها توسط دستگاهها نظارت می‌کند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی