امروز

چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۹:۰۹ قبل از ظهر

سایز متن   /


به گزارش ایلنا، بهنام سعیدی در این جلسه که چهارم آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه بین دی مگ (DMAG) و مدیریت سوانح تفاوت وجود دارد، گفت: دی مگ یک گروه مشورتی است اما مدیریت سوانح جنبه اجرایی دارد،[…]


اعلام آمادگی هلال‌ احمر ایران برای میزبانی نشست DMAG در ۲۰۲۳


به گزارش ایلنا، بهنام سعیدی در این جلسه که چهارم آذر برگزار شد، با اشاره به اینکه بین دی مگ (DMAG) و مدیریت سوانح تفاوت وجود دارد، گفت: دی مگ یک گروه مشورتی است اما مدیریت سوانح جنبه اجرایی دارد، اگر فاصله بین این دو نباشد و با وجود مباحث کارشناسی، دی مگ می‌تواند در حوزه اجرا و عملیات کمک کند.


وی به چالش‌های دی مگ نیز اشاره کرد و ادامه داد: چالش‌های مختلفی  در این گروه مشورتی وجود دارد از قبیل عدم حضور منظم نمایندگان جمعیت‌های ملی، موضوع لجستیک، ویزا، زمان برگزاری جلسات و … که به نظر می رسد برای حل این مشکلات ابتدا باید جلسات دی مگ ساختارمند شود و این از طریق سطح‌بندی شرکت کنندگان قابل دستیابی است یعنی جلسات بخشی از آنها ویژه مدیران عالی‌رتبه و بخشی هم ویژه جلسات کارشناسان باشد. همچنین جلسات دی مگ اعم از سالیانه یا کمیته راهبری زمانی موثر خواهد بود که منجر به کمک به اقشار آسیب پذیر، کمک به کاهش خطر حوادث و همچنین پاسخ به موقع و مناسب باشد.


سعیدی افزود: باید اقدامات مدنظر دی‌مگ اولویت بندی و کارشناسی شوند و همچنین چالش‌هایی را که امروز مطرح شد با راهکارهای عملی برطرف کنیم.


 معاون امور بین‌الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر در ادامه جلسه بر دو موضوع آموزش و اجرای مانورهای تمرینی تاکید کرد و گفت: آموزش بسیار مهم است این آموزش باید شامل کارکنان، داوطلبان، جوانان و به طور کلی همه ارکان جمعیت‌های ملی شود. برگزاری مانورهای مشترک بر اساس سوانح مختلف هم یک امر بسیار ضروری است با برگزاری ترین‌هاست که می‌توانیم در عملیات ها پاسخ مناسب دهیم.


وی اظهار کرد: باید تلاش شود که با ایجاد یک پلتفرم مناسب، گزارش‌ها و اطلاعات مربوط به تجارب و درس آموخته‌ها درج و بین جمعیت‌های ملی به اشتراک گذاشته شوند. خروجی جلسات دی‌مگ باید واضح و ملموس باشد و ظهور و بروز آنها را در میدان عملیات شاهد باشیم.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، در این جلسه دو پیشنهاد هلال‌احمر ایران مطرح شد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مسئولیت کارگروه جدید حقوق سوانح و توان افزایی دیپلماسی بشردوستانه و همچنین میزبانی برگزاری جلسات این کارگروه را پذیرفت. دوم؛ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای جلسات سالیانه دی مگ و جلسات کمیته راهبری یا سایر کمیته‌های فنی، برای سال آینده به میزبانی ایران اعلام آمادگی کرد.


 


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی

آغاز تمرینات «آی دی جودو» برای اولین بار در ایران
افزایش امتیاز معلمان استثنایی