امروز

چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۴:۰۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش ایلنا، آقامیری، سرپرست دانشگاه در سخنانی با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: قطع رابطه دانشگاه با صنعت یکی از مشکلات مهم است؛ رویکرد جدید دانشگاه شهید بهشتی حرکت به سمت حل مسئله و مسئله محور بودن است، برای[…]


لزوم ایجاد مرکز هوش مصنوعی با تمرکز بر فعالیت‌های بین رشته‌ای


به گزارش ایلنا، آقامیری، سرپرست دانشگاه در سخنانی با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست گفت: قطع رابطه دانشگاه با صنعت یکی از مشکلات مهم است؛ رویکرد جدید دانشگاه شهید بهشتی حرکت به سمت حل مسئله و مسئله محور بودن است، برای رسیدن به این مرحله باید به گونه‌ای عمل کنیم که با پشتوانه علمی بتوانیم به دستگاه‌های اجرایی کمک نماییم. 


سرپرست دانشگاه با اشاره به تحولات جهانی و رشد فناوری در دنیا و تاثیر آن بر زندگی انسان اظهار داشت: غفلت دیروز، امروز بار عظیمی را ایجاد کرده است اگر امروز فکر نکنیم و برنامه نداشته باشیم، فردا با بحران مواجه خواهیم بود. کار دانشگاه فکر کردن، حل مسئله و پشتیبانی است. استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق باید در فرآیند کارها و فعالیت‌ها لحاظ شود؛ برای این منظور باید مرکز هوش مصنوعی با تمرکز بر فعالیت‌های بین رشته‌ای در دانشگاه ایجاد شود و برنامه ده سال آینده ترسیم شود. 


آقامیری با اشاره به توان و ظرفیت دانشگاه شهید بهشتی، قابلیت‌های علمی اعضای هیئت علمی را در پژوهشکده‌های علوم محیطی و دانشکده‌علوم زمین؛ دانشکده مهندسی عمران آب و محیط زیست و دانشکده معماری و شهرسازی و پردیس زیراب دانشگاه در حوزه مدیریت بحران برشمرد. 


نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشاره به جایگاه دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: دانشگاه شهید بهشتی نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح بین‌الملل دارای جایگاه ارزشمندی است، از توان و ظرفیت علمی این دانشگاه در مقاطع مختلف برای پیشبرد امور بسیار مهم بهره گرفته شده است؛ امیدوارم بتوانیم همکاری مشترک نه فقط در حد تفاهم‌نامه بلکه کار علمی توام با اجرا داشته باشیم. 


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تحلیل شرایط اقلیمی کشور، بر پیشگیری در مدیریت بحران تاکید کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۶۴ مورد سوانح طبیعی و مخاطره انسان‌ساخت در کشور به وقوع پیوسته است؛ در سال‌های آینده به دلیل تغییراتی که بشر در اقلیم جغرافیایی و جو به وجود آورده است نه تنها در کشور ما بلکه در کل جهان شاهد بحران‌های بیشتری خواهیم بود؛ از این رو باید در زمینه پیشگیری کار کنیم. 


وی با اشاره به نقش انسان در بروز بلایای طبیعی و بحرانی‌های محیط‌زیستی بیان داشت: بسیاری از مخاطرات طبیعی منشاء انسان ساخت دارند، جاده کشیده شده است بدون پیش بینی مخاطرات طبیعی و بدون توجه به حوزه آبریز رودها در بالا دست آن؛ امامزاده داوود یک نمونه از این دست است. 


نامی، عدم اجرای آمایش ملی درکشور را عامل ایجاد مشکلات متعدد از جمله مشکلات اقتصادی و ایجاد بحران دانست و افزود: آمایش ملی برقراری نسبت منظم بین انسان، فعالیت و فضا است و فضا آن چیزی است که به دست بشر بر روی عرصه جغرافیا ایجاد می‌شود. ما نه تنها نزدیک به این نسبت منظم نیستیم بلکه سالهاست از آن دور شده‌ایم، اصلاح این موضوع بسیار سخت است. 


ابطحی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با اشاره به اهمیت این تفاهم‌نامه از تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای عملی کردن اهداف و محورهای تفاهم‌نامه مذکور خبر داد. 


پرند، عضو هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی؛ توضیحاتی از توانمندی دانشگاه شهید بهشتی و استارتاپ‌های فعال در پارک علم و فناوری این دانشگاه در حوزه مدیریت بحران ارائه داد. 


در این نشست مدیران سازمان مدیریت بحران از جمله حسام، معاون هماهنگی و کاهش پیشگیری خطرپذیری؛ کریمی، معاون فرهنگی کنترل و پاسخ؛ نژاد جهانی، معاون بازسازی و بازتوانی؛ و فرجی، مدیر کل ارزیابی و جمعی از مدیران دانشگاه از جمله ابطحی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه؛ زندی، رئیس پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور؛ مسعودی، رئیس پارک علم و فناوری؛ نورزاد، رئیس دانشکده مهندسی عمران و آب و محیط زیست، لیاقتی، مدیر ارتباط با صنعت و برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه حضور داشتند.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی