امروز

چهارشنبه, ۱۲ بهمن , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۲:۰۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند با حضور در اردوگاه سازمان جوانان در دلند و مراسم اختتامیه طرح دادرس پیشرفته دختران در منطقه شمال شرق کشور گفت: دختران هلال احمر یک قدم عقب‌نشینی نکنند. در به کارگیری زنان در عملیات‌های پاسخ[…]


سد حضور نجاتگران زن در عملیات‌های امداد و نجات را خواهیم شکست


به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند با حضور در اردوگاه سازمان جوانان در دلند و مراسم اختتامیه طرح دادرس پیشرفته دختران در منطقه شمال شرق کشور گفت: دختران هلال احمر یک قدم عقب‌نشینی نکنند. در به کارگیری زنان در عملیات‌های پاسخ به سوانح مصمم هستیم. هم‌ امدادگر زن و هم مرد در آموزش و عملیات سهیم باشند. با امید به خدا این سد که در برابر حضور نجاتگران زن در عملیات‌های امداد و نجات وجود دارد را خواهیم شکست.


کولیوند خطاب به امدادگران زن ادامه داد: روحیه مسئولیت پذیری شما بسیار ارزشمند است. مهارت شما در زمان تنگنا دستگیر هلال احمر و مردم آسیب‌دیده خواهد بود. پس نگران بودجه و ابزارهای لازم نباشید. اگر برای حضور شما و دیگران جوانان و دانش‌آموزان دختر و پسر در آموزش‌های تخصصی و اجرای عملیات‌ها دیر شده‌است، ما مقصر بودیم و از امروز آن را جبران می‌کنیم.


رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در مانور امروز وقتی دیدم که چقدر با سرعت و نشاط کمپ اسکان اضطراری را بنا کردید، متوجه شدم که در دو روز گذشته با چه دقتی و با درک لازم این دانش‌ها را فرا گرفته‌اید.


رئیس جمعیت هلال احمر امسال را سال عضو پذیری فراگیر دانست و درباره برنامه‌ریزی‌ برای آینده‌ی اعضای سازمان جوانان گفت: تا پایان سال بر عضوگیری تاکید داریم. سال آینده را به سامان‌دهی و آموزش می‌پردازیم و با این امید در ۱۴۰۳ مشغول جذب و به کارگیری این اعضا خواهیم بود.


کولیوند در بخش دیگری از سخنرانی اش بر استفاده از امکانات آموزشی و فضاهای فرهنگی هلال احمر در نقاط مختلف کشور تاکید کرد و گفت: در کشور چندین اردوگاه داریم که بسیار مناسب اردوهای جوانان و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف است که متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل مشکلات مختلف رها شده بودند. از جمله همین اردوگاه «دلند» که امروز در آن حضور داریم. امسال این اردوگاه را فعال و آن‌ها را بهسازی می‌کنیم.


رئیس جمعیت هلال احمر علاوه بر قدردانی از ایجاد دوره‌های تربیت مربی دادرس پیشرفته برای حضور در عملیات‌های امداد و نجات از فعالیت تیم‌های سحر سازمان جوانان قدردانی کرد و گفت: تیم‌های حمایت روانی سحر تاثیر بسیار مهمی در کمک به آسیب‌دیدگان در حوادث دارند. به عنوان نمونه من تأثیرگذاری آن‌ها را در متروپل دیدم. در آنجا روح بازماندگان فرسوده شده‌بود. داغداران گاهی حاضر به نوشیدن یک قطره آب نبودند. چند نفر از بازماندگان قصد خودکشی داشتند. اما تیم‌های سحر توانستند به همه این افراد کمک‌ کنند.


امسال دوره‌های پیشرفته آموزش تخصصی برای اعضای سازمان جوانان هلال احمر برای نخستین بار در سال‌های فعالیت این جمعیت پس از انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.


محمد گلفشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در اختتامیه طرح دادرس پیشرفته دختران در اردوگاه دلند گفت: دوره‌های سه روزه تربیت مربی تیم های سحر برای دختران عضو سازمان جوانان در چهار منطقه کشور برنامه‌ریزی شده‌است. این دوره برای استان‌های شمال غرب کشور ماه گذشته در شهر مرند، آذربایجان شرقی برگزار شد. امروز دوره منطقه‌ای شمال شرق با حضور استان‌های قم، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مازندران و گلستان در اردوگاه دلند شهرستان رامیان به پایان می‌رسد و در ماه آینده نیز دوره منطقه جنوب غرب کشور در شیراز و منطقه جنوب شرق کشور در کرمان برگزار خواهد شد.


بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، او افزود: این دوره در مناطق چهارگانه کشور همچون دوره دختران برای فرماندهان پسر تیم‌های دادرس هم از هفته آینده آغاز خواهد شد. پس از پایان این دوره‌ها در مجموع ۳۰۰ دختر و پسر به شعب هلال احمر در شهرهای خود بر می‌گردند تا در مجموع کشوری ۲۰ هزار جوانان آموزش دیده در حوزه اسکان و تغذیه اضطراری داشته باشیم.


انتهای پیام/

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کنکور ۱۴۰۲
حال و هوای خرید کریسمس در تهران

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی