دریانوردی در فهرست مشاغل سخت ثبت می‌شود

دریانوردی در فهرست مشاغل سخت ثبت می‌شود


به گزارش ایلنا، علی‌حسین رعیتی‌فرد در این نشست پس از شنیدن دغدغه‌های دریانوردان این نفتکش، ‌مطالبات و خواسته‌‎های دریانوردان را شنید که که طولانی بودن مدت زمان کار روی دریا و لزوم تعیین زمان کوتاه‌تر برای هر فرد، تعیین شغل دریانوردی به عنوان مشاغل سخت و زیان‌آور، ارائه تسهیلات و همچنین ارائه پوشش‌‎های مشاوره‌ای برای خانواده دریانوردان از جمله مطالبات دریانوردان در این نشست بود.


معاون وزیر، تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه به تازگی نشست‌هایی با مجموعه‌های مختلف کار و تولید داشتیم، گفت:‌ دیدار با کارکنان و دریانوردان یکی از کشتی‌های نفتکش در جنوب ایران نیز پیرو و در راستای این نشست‌ها انجام شده است.


وی اظهار کرد: قرارداد کار دریانوردان یکی از دغدغه‌هایی بود که امسال تلاش کردیم‌ برای حمایت از این قشر سختکوش به انجام برسد، شاید ما نتوانیم سختی کار دریانوردی را در این چند ساعت درک کنیم اما حضور ما در اینجا بهانه‌ای بود تا از نزدیک قدردان زحمات دریانوردان مجاهد و تلاشگر نفتکش باشیم و با توان عملیاتی آنها آشنا شویم.


رعیتی فرد ادامه داد: هدف ما از این سفر، شنیدن مشکلات و دغدغه دریانوردان و رفع دغدغه‌های آنان در حد توان است زیرا دریانوردان و کارکنان شرکت ملی نفتکش ایران در جنگ اقتصادی، تلاش ویژه‌ای را انجام می‌دهند.


وی ادامه داد: رئیس جمهور، اخیرا کمیته‌ای تشکیل داده است تا برای شغل‌هایی که جنبه مستمر دارند، قرارداد دائم تدوین شود که باید یک سری اصلاحات روی آن صورت گیرد و در این ارتباط پیگیر هستیم تا به زودی این اصلاحات را از دولت به مجلس ببریم.

برای برپایی هیئت امام حسین (ع) چقدر پول لازم است؟ / صفر تا صد هزینه ها
هم اکنون بخوانید


معاون وزیر، تعاون،کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در اوایل امسال، اولین نوع قرارداد کار دریانوردی را تدوین کردیم و دغدغه‌ای که دریانوردان داشتند برای نوع قرارداد را با کمک تشکل‎‌های مربوط به حوزه دریانوردی به نتیجه رساندیم.


وی اظهار داشت: دغدغه ثبت شغل دریانوردی در حوزه مشاغل سخت و زیان‌آور باتوجه به جبران ناپذیر بودن خسارت‌ها و دشواری‌‎های این شغل، مطالبه به حقی است و ما در شورای عالی حفاظت فنی و با کمک دیگر دستگاه‌ها تلاش کردیم تا این مطالبه به سرانجام برسد.


معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: باتوجه به مصوبات قانونی در حوزه ارائه تسهیلات به دریانوردان، پیگیری خواهیم کرد تا شرکت ملی نفتکش ایران تسهیلات لازم را در اختیار دریانوردان قرار دهد.


برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی رشته روانشناسی دریانوردی


‌در این دیدار، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفتکش ایران نیز در این نشست با اشاره به اینکه دریانوردی از پرخطرترین مشاغل است، بیان داشت: خطرات این شغل، دریانوردان را مجبور می‌کند تا تمام نکات پزشکی و امدادی را فرا بگیرند.


مجتبی دزفولی‌نسب اعلام کرد: دریانوردان و دیگر کارکنان شاغل در این حوزه، در طول سال، حدود هشت ماه را روی دریا در حال خدمت هستند و این موضوع، شرایط را برای خانواده دریانوردان بسیار دشوار می‌کند.


وی تصریح کرد: درحال تلاش هستیم تا از طریق درگاه‌ها و بسترهای مجازی و حتی به صورت حضوری، جلسات روانشناسی را برای خانواده دریانوردان پی‌ریزی و برگزار کنیم از سوی دیگر پیگیر هستیم که رشته روانشناسی دریانوردی نیز راه‌اندازی شود.

زمان واریز یارانه آذرماه ۱۴۰۱ / انتخاب کالابرگ الکترونیک یا یارانه نقدی اختیاری است
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =

دکمه بازگشت به بالا