پلاک خودروها دقیق ثبت می‌شود/ موضوع هک به هیچ عنوان مطرح نیست

پلاک خودروها دقیق ثبت می‌شود/ موضوع هک به هیچ عنوان مطرح نیست


به گزارش ایلنا، پوریا علیمردانی، در توضیح انتشار برخی اخبار مبنی بر ثبت جرایم اشتباه رانندگان وسایل نقلیه توسط دوربین‌های طرح ترافیک گفت: اواسط خردادماه بود که به سامانه‌های شهرداری تهران از جمله سامانه تهران من حمله‌ای سایبری انجام شد و در همان زمان مصاحبه‌ای انجام دادم و در آن اعلام کردم که در بخش کنترل ترافیک آسیبی نداشتیم و شهروندان از این بابت خیالشان راحت باشد. 


مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران افزود: داده‌های طرح ترافیک در همان روز ثبت می‌شود و هیچ داده‌ای از طرح ترافیک از دست نخواهد رفت و بعد از آن اعمال ورود به طرح و جرایم انجام خواهد شد. 


علیمردانی ادامه داد: داده‌ها پس از تأخیر چند روزه در حساب شهروندان نشست و تراکنش‌های آن بر اساس تعرفه طرح ترافیک در تهران انجام و صورتحساب شد و اخباری که چند روز گذشته در رسانه‌ها مطرح شده، برای روزهای گذشته است و جدید نیست. 


وی با تاکید بر این موضوع که پلاک خودرو شهروندان به شکل هوشمند خوانده و داده‌ها در ۳ مرحله به شکل دقیق ثبت می‌شود، بیان کرد: ممکن است در این سیستم‌ها یک حرف و یا یک عدد به اشتباه درج شود، اما موضوع هک به هیچ عنوان مطرح نیست. 


مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که اگر شهروندی متضرر شد به چه شکل می‌تواند درخواست رسیدگی کند، افزود: شهروندان باید به بخش پشتیبانی سایت تهران من و بعد از آن به بخش خودرو مراجعه و در روش دوم نیز شهروندان می‌توانند با تماس با شماره ۱۳۷ پیام اعتراض خود را ثبت کنند.

دستگیری تبعه‌هایی از سه کشور خارجی در تجمعات شب گذشته در تهران
هم اکنون بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دکمه بازگشت به بالا