راهبرد سیاست خارجی ایران افزایش همکاری با همسایگان است

راهبرد سیاست خارجی ایران افزایش همکاری با همسایگان است


به گزارش ایلنا، محسن رضایی در ادامه برنامه‌های سفر خود به قطر در دیدار با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر این کشور، با تاکید بر اهمیت گسترش روزافزون همکاری‌های تهران – دوحه در زمینه‌های مختلف گفت: رئیسی به مسئولان مربوطه در ایران دستور داده‌اند که همه تلاش خود را برای اجرای کامل توافقات دوجانبه با قطر به کار بگیرند، لذا محدودیتی برای ارتقای روابط فیمابین وجود ندارد.


معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اشاره به افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در یکسال گذشته خاطرنشان کرد: زمینه‌های فراوان و متنوع موجود برای توسعه تجارت بین ایران و قطر در بخش‌های مختلف باید فعال شده و برخی موانع در این مسیر برطرف شود. راهبرد سیاست خارجی ایران افزایش همکاری با همسایگان است.


وی با آرزوی برگزاری موفق جام جهانی ۲۰۲۲ توسط قطر گفت: جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته آمادگی دارد هر نوع کمک به برادران قطری برای برگزاری این رویداد مهم را ارائه کند.


شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر نیز در این دیدار بر لزوم توسعه روابط ایران و قطر در همه عرصه‌ها تاکید و تصریح کرد: با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی موجود، زمینه گسترش و افزایش روابط تجاری و اقتصادی دوحه-تهران کاملا فراهم است.


وی ادامه داد: باید تلاش خود را برای گسترش همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف مضاعف کنیم.


انتهای پیام/

بازگشت «شب فیروزه‌ای» با اجرای سیدمرتضی حسینی
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا