افزایش سقف تسهیلات وام کم بهره معلمان

افزایش سقف تسهیلات وام کم بهره معلمان


به گزارش ایلنا، سعید مقدم زاده (مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش) اظهار کرد: سقف ارائه تسهیلات کم‌بهره به فرهنگیان افزایش یافت. 


وی با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌ها و خدمات دولت مردمی قابل ارائه به جامعه بزرگ فرهنگیان با محوریت معیشت و رفاه، اظهار کرد: هم‌زمان با آغاز آموزش‌های حضوری و بازگشایی مدارس در راستای برنامه‌های رفاهی و معیشتی وزارت آموزش‌وپرورش، تفاهم‌نامه اعتباری با بانک ملی ایران جهت اعطای تسهیلات کم‌بهره مرابحه به فرهنگیان در سرفصل وام مرابحه منعقد شد. 


وی افزود: وجه تمایز تفاهم‌نامه اعتباری جدید با تفاهم‌نامه‌های سال‌های قبل، افزایش ۷ برابری منابع و تسهیلات است که از مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹ به ۱۴ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش‌یافته است. 


مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: بدون تردید از محل افزایش این منابع درصد بیشتری از فرهنگیان از تسهیلات بهره‌مند خواهند شد که قابل توجه و در نوع خود بی‌نظیر است. 


مقدم زاده با اشاره به اولویت‌های اخذ تسهیلات، تأکید کرد: همکارانی که تاکنون از تسهیلات بانک ملی بهره‌مند نشده‌اند و یا فاقد مسکن که تلاش دارند با تسهیلات حمایتی وزارتخانه صاحب مسکن و سرپناه شوند. 


وی در پایان تصریح کرد: سقف ارائه تسهیلات از مبلغ ۶۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ به ۱۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد افزایش پیداکرده است.


 


انتهای پیام/

نخستین رویداد "نوآیند" با موضوع مسایل اجتماعی نوپدید برگزار می شود
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

دکمه بازگشت به بالا