کلیات طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه تصویب شد

کلیات طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه تصویب شد


به گزارش ایلنا، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: طرح تأسیس سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با حضور رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه، آقای عبداللهی و کارشناسان دیگری در جلسه امروز بررسی شد.


سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: کلیات این طرح مورد بررسی و پس از رأی‌گیری مورد تصویب اعضای کمیسیون قرار گرفت. ماده یک و بند الف آن نیز در جریان بررسی جزئیات که اصل موضوع آن تبدیل مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به سازمان بود، بررسی و بند الف آن تصویب شد.


وی اظهار داشت:‌ براساس این طرح زیرساخت قانونی برای سازمان حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه ایجاد می‌شود، این مجموعه تحت عنوان مرکز و طبق قواعد و مقررات داخلی قوه‌قضاییه سال‌هاست فعالیت می‌کند، اما با طرح نمایندگان مجلس، مرکز به سازمان تبدیل شده و به قانون تأسیس دست پیدا خواهند کرد.


عمویی یادآور شد: این طرح که در جلسات کارشناسی کمیته امنیت کمیسیون بررسی شده، شامل ۵ ماده است که حدود وظایف و اختیارات سازمان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه را مشخص می‌کند، حدود اختیارات این سازمان در موضوع قوه‌قضاییه و کارکنان آن خواهد بود.


انتهای پیام/

تهدید سالیوان به تشدید فشارهای اقتصادی علیه ایران
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا